Kategoriler
Manşet Siyaset

AK Parti Sarıyer’de Halil İbrahim Kurşun dönemi başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi Mustafa Yener Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, geçtiğimiz dönemin faaliyet ve mali raporları okundu ve kabul edildi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu selamlama konuşması yaptı. Cevahiroğlu konuşmasında; “Kongremizin Sarıyer’e, İstanbul’a, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Bizim kongrelerimizin kazananı ve kaybedeni olmaz. Birbirimize karşı kazanacağımız zaferlerimiz yoktur. Aksine birlikte kazanacağımız çok zaferler olacak. Tüm iyi niyetim, milletime duyduğum derin sevgi, ülkeme yürekten bağlılığım ve ecdat mirasına bir taşta sen koy duygularıyla girdiğim siyaset hayatımda halkla ilişkiler birim başkanlığı, siyasal, hukuk ve teşkilat başkanlığı ile birlikte 5 yıl sonunda ilçe başkanı olarak görev aldım. İlçe başkanı olarak görev yaptığım zor fakat onurlu 2 yıl sonunda bayrağı benden daha ileriye taşıyacağına inandığım, dostluğuna ve güzel yüreğine şahit olduğum kardeşime emaneti teslim edeceğim. Teşkilat olarak yaptığımız çalışmalar, harcadığımız emek, döktüğümüz alın teri yalnızca milletimize hizmet ve Allah rızası içindir. Harcadığımız emeğin azlığı, çokluğu ve hak konularına girmeyeceğim. Fakat bir hak oluşmuşsa da biz bu hakkı pandemi döneminde aradığımız vatandaşlarımızla helal ettik” ifadelerine yer verdi.

“AK PARTİ SARIYER’DE İSTEDİĞİ HEDEFLERE ULAŞACAK”

Ardından, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak bir konuşma yaptı. Şenocak konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Öncelikle 7. olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Bugün burada bayrak değişimi yaşayacağız. 6. olağan kongreyi hatırlıyoruz. Salih Bayraktar başkan ile başlayan ve Hüseyin Cevahiroğlu başkanla devam eden bir süreci yaşadık. Tüm teşkilatımıza emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sarıyer için büyük hizmetler yaptığınıza biz şahidiz. Özellikle yerel seçim öncesi ve sonrasında bu ivmeyi yürüttünüz. Bu teşkilat gece gündüz çalışıyor. O yüzden dönemsel bayrak değişimleri olur. AK Parti kendini sürekli yenileyen parti olmuştur. Bu yenilenmeyi de kendi içerisinde sorunsuz başarabilen bir partidir. Hüseyin başkan bayrağı yeni bir kardeşimize devredecek ve bu kardeşimiz de önümüzdeki süreçte Sarıyer için çok büyük gayretler sarf edecek. Biz de AK Parti olarak istediğimiz hedeflere ulaşacağız” dedi.

“TÜM KARDEŞLERİMİZ GÖNÜLDEN ÇALIŞIYOR”

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler ise konuşmasında şunları söyledi, “Sarıyer ilçemizin 7. olağan kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Teşkilatçılık zor bir alan. Buradan kimse maaş almıyor. Dava uğruna imkanları el verdiği kadar gönülden çalışıyor. Sabahtan akşama kadar çalışır, alın teri dökersiniz. İl Başkanımızın talimatı 24 saatin en az 20 saatini bu işe vereceksinizdir. Bugüne kadar Sarıyer teşkilatlarımızda ilçe başkanımız, yönetim kurulu üyeleri ve diğer teşkilat üyesi arkadaşlarımızın elinden geldiği kadar az veya çok ama samimiyetle bu çalışmaları ortaya koydular. Allah onlardan razı olsun. Bugüne gelmemizde teşkilat çalışmalarının çok büyük önemi var. Geçmişten günümüze kadar tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Kardeşimiz Halil İbrahim Kurşun ve yeni ekibine başarılar diliyorum. Her zaman onların yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarıyerlilere seslendiği konuşmasının videosu salonda gösterildi. Konuşmaların sona ermesi ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından oy kullanımına geçildi. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, 362 delegenin oyunu alarak ilçe başkanı seçildi. Yeni yönetimindeki isimler açıklandı. Kongreye AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı, Abdullah Güler, Hasan Turan, Şirin Ünal, Nevzat Şatıroğlu, İffet Polat ve Canan Kalsın, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, Kağıthane AK Parti İlçe Başkanı Serkan Cantürk, Fatih AK Parti İlçe Başkanı Orhan Narin, Beşiktaş AK Parti İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, Şişli AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Yüksel, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, AK Parti Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Baş, AK Parti 22. dönem Milletvekili Selami Uzun, AK Parti Sarıyer eski İlçe Başkanları Salih Bayraktar, Nurettin Çelik ve Hüseyin Özdemir, MHP Sarıyer eski İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kongre ile AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini devreden Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Belediye Meclisi AK Parti üyeleri, AK Parti Sarıyer’de önceki dönemlerde görev yapan yöneticiler, parti delegeleri ve muhtarlar katıldı.

İŞTE HALİL İBRAHİM KURŞUN’UN YENİ LİSTESİ

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın yeni yönetim netleşti. İşte 7. Olağan Kongre’de ilçe başkanı seçilen Halil İbrahim Kurşun’un yeni yönetimi:

Sarıyer Gazetesi olarak Halil İbrahim Kurşun’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir