Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

2021 tüm hızıyla başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – KÖŞE YAZISI – METİN AKMAN

Evet, sevgili dostlarım; yeni yılın ilk yazısını yazmaya gündem olan kar yağışının öneminden başlıyorum. Kar yağarken seyretmesi çok güzel olan ama ancak sadece kış mevsiminde yağan kar ülkemizde yer altı sularının oluşmasına çok önemli katkısı olan bir doğa olayıdır. Buna Allah’ın nimeti de diyebiliriz çünkü kar yağışında gecikmede (kuraklık) ihtiyacımız olan kullanma ve içme sularımız azalmaya başlıyor alınan onca tedbire rağmen susuz kalma telaşına kapılıyoruz. Kar çocukluğumuzda, gençliğimizde yağdığı zaman okullar kapanır kartopu oynar kardan adam yaparız diye bayram sevinci ile karşılardık. Aynen devam ediyor ama bu sene çocuklar evden eğitim aldıklarından ve sokağa çıkma yasağı olduğundan bir araya gelemediler. İnşallah afet durumuna geçmeden insanlara sokak hayvanlarına zarar vermeden güzelliğiyle faydasıyla yağar geçer diyelim.

Pandemide iyi yönde bir aşama kaydedildi beklenen aşımız Çin’den geldi.(sinovak aşısı) İyi düşünülmüş bir organizasyonla sağlıkla ilgili çalışanlardan başlayarak sonra yaşlılara yaş sırasına göre yirmi yaş üzeri bütün insanlarımıza yapılacak ama temizlik, maske, mesafe kuralına aynı hassasiyetle devam etmemiz gerekiyor. İnşallah artık bu musibet salgının sonuna gelmişizdir. Aşıların devamının gelmesini bekliyoruz. Siyasette her gün yeni bir olaya şahit oluyoruz, adeta siyasi partiler arası soğuk savaş sürüyor. Yeni partiler kuruluyor yarın seçim olacakmış gibi hepsi hazır olmaya çalışıyor.

Mevcut iki ittifakın dışında sanki üçüncü bir ittifak kurulabilir gibi geliyor bana çünkü iki ittifakta bütün partilerin kendilerine göre istedikleri konularda anlaşamaması var seçim bu günkü sistemle yapılacak olduğundan bu sistemde kazabilmek için taktikler bulmaları gerekiyor. İktidardaki ve muhalefetteki her çalışma Türkiye’mizi daha iyi idare etme çabasıdır. Dış siyasette diplomatik ataklar devam ediyor. Yunanistan’la istikşafi görüşmeler başlıyor. Akdeniz’deki gerilimin düşmesi için çaba gösteriyoruz. Amerika başkanının yemin töreni için çok büyük tedbirler alınmaya devam ediyor. Herhangi bir sürpriz saldırıya uğramamak için olağanüstü tedbirler alınıyor.

Bütün bunlar olurken ülkemizin menfaatleri her zaman en üstte olduğundan bu yöndeki çalışmalar hızla devam ediyor. Milli savunma çalışmaları ve ekonominin düzelmesi konuları gündemin en önemli konuları olarak iyileştirme çalışmaları devam ediliyor.

2021’in ilk ayı hızla geçiyor öncelikle pandeminin bitmesi hayatımızın normale dönmesini, ekonomideki düzelmenin ticarette tarımda atılacak doğru adımlarla hepimizi sevindirecek şekli almasını diliyorum. Zorlu kış şartlarında ihtiyacı olanlara elimizden gelen yardımı yapmaya çalışalım. Devletin ve belediyelerin bu konuda çalışmaları olduğunu görüyoruz ve destekliyoruz. Aynı zamanda sokak hayvanlarına da hayvan dostları olarak aç kalmamaları için elimizden geleni yapalım.

2021’in tüm halkımıza güzel günler getirmesini dileyerek hoşça kalın, sevgiyle kalın dostlarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir