Kategoriler
Gündem

Vatan Partisi'nden Sarıyer'de eylem

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer Meydanı’nda HDP’nin kapatılması için eylem yaptı. Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Can Suntay ve beraberindeki ilçe yönetim kurulu üyeleri, Gara Operasyonu’nda 13 vatandaşın canına kıyılmasının ardından “HDP kapatılsın” talebini duyurmak için Sarıyer Meydan’da bir araya geldi, “Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.

Vatan Partililer, sloganların ardından saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Can Suntay, konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Suntay, şunları söyledi: “Vatan Partisi İstanbul İl Örgütü ve Sarıyer İlçe örgütü olarak harekete geçiyoruz. Türk Milletinin birliğine kast eden bölücü terör örgütü PKK’nın, son gerçekleşen Gara Operasyonu’nda kalleşçe 13 vatandaşımızın canına kıyması tüm yurtta infial etkisi yaratmıştır. “HDP Kapatılsın” talebimizin en geniş kesimlerce hissettirmek için Sarıyer Meydan’da saygı duruşu gerçekleştirdik. Son yaşanan “hain katliam” bardağı taşırmıştır.”

“HDP’NİN KAPATILMASINI İSTİYORUZ”

Mesut Can Suntay sözlerine şöyle devam etti; “Bu zor koşullarda Gara Operasyonu’nu yürüten öncelikle Türk askerinin yanında olduğumuz için buradayız. Onla beraber altı yıldır esir tutulan ve ondan sonra beraber geçen gün de acımasızca şehit edilen 13 Türk vatandaşı için buradayız. Uzunca süren ve devam eden mücadele ve hala istikrarlı bir şekilde devam ediyor bunu devam ettiren Türk askerinin yanında olduğumuz için buradayız. Tabi ki bir barış ortamının yaratılmasını hepimiz daha çok istiyoruz. Ama bizden yıllardır hatta dört defa parti tarafından yapılan başvurunun artık neticelendirilmesini ve HDP’nin kapatılmasını istiyoruz. Mecliste terörizmin artıkları olamaz işbirlikçileri olamaz. O yüzden tüm partilerin kendi programlarını gözden geçirmelerini talep ediyoruz. Düzgün bir rotaya gireceksek çizgimizin de doğru ve dürüst olması gerekiyor.”

“TÜRK MİLLETİ BİRLİK OLDUKÇA ZORLUKLARI YENER”

HDP’nin kapatılması için ilgili mercilere başvurduğunu ifade eden Suntay; “HDP denilen partinin içerde uyum içerisinde yaşamanın dışarısında gizli planlarının ve özel taleplerinin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizzat şahit olduk ve bunları gördük. Bu taleplerin Türkiye içerinde olduğu kadar bazen İslam ve Suriye’nin Kuzeyi’ndeki operasyonların da bir parçası olduğunu hep beraber izliyoruz ve takip ediyoruz. Çok kısa süre öncesinde zaten biliyorsunuz bu planları bozguna uğratılmıştır. Türk milleti birlik oldukça bütün zorlukları yener ama artık yeter HDP kapatılsın” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir