Kategoriler
Gündem Manşet

CHP’li Maltepe Belediyesi’nde 06 Antika Aşkı!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Gazetesi, İstanbul’daki ilçe belediyelerini parti ayrımı yapmaksızın belgelerle mercek altına almaya devam ediyor. AK Partili Sultanbeyli Belediyesi’ndeki 66 milyonluk rakipsiz ihale haberimiz ilçe ve meclis gündemini belirlerken bu kez de CHP’li Maltepe Belediyesi’ni mercek altına alıyoruz.

CHP’li Maltepe Belediyesi’nde 06 Antika Turizm Taşımacılık Hizmet ve Temizlik İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi aldığı dev ihalelerle dikkatleri üzerine çekiyor. Maltepe’deki tüm gözlerin üzerine çevrilmesine neden olan şirketin, Ali Kılıç döneminde belediyeden aldığı toplam ihale bedeli 200 milyonu aştı. Söz konusu şirket, en son yapılan 4 ay hizmet süreli “Çevre temizliği için araç ve ekipman kiralama hizmet alımı” işini de almayı başardı. Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından davet usulü (21 B/ pazarlık) yönetimiyle yapılan ihaleyi de alan 06 Antika Şirketi ile belediye arasında 31 Aralık 2020’de sözleşme imzalandı. 12 milyon 390 bin liralık son sözleşmede işin süresi 1 Ocak-30 Nisan 2021 arası olarak belirtildi.

RAKİPLERİ ÇOĞU KEZ GEÇERSİZ TEKLİF VERDİ!

Girdiği pek çok ihalede, rakiplerinin çoğu kez geçersiz teklif sunması sayesinde ihaleleri büyük bir şans eseri zorlanmadan almayı başaran 06 Antika Şirketi’nin Temmuz ayında tek kalemde aldığı “araç kiralama” işinin bedeli ise tam 70 milyon liraydı. Şirket, Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın göreve başladığı 2014 yılından beri Maltepe Belediyesi’nden 200 milyonu aşkın ihale almayı başardı. Şirket aynı zamanda Beşiktaş Belediyesi’ne de hizmet veriyor.

İŞTE 06 ANTİKA’NIN MALTEPE’DE ALDIĞI İHALELERDEN BAZILARI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir