Kategoriler
Gündem Manşet

Beyoğlu’nda yeni doğan her bebeğe bir fidan

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Beyoğlu Belediyesi ‘Hoşgeldin Bebek’ projesiyle ilçede yeni bebeği doğan ailelerin sevincine ortak oluyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın eşi Seyhan Yıldız’ın himayesinde yürütülen proje ile son bir yıl içerisinde bin 450 bebeğe ve ailesine hoş geldin ziyareti gerçekleştirilerek hediyeleri takdim edildi.  Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ayrıca yeni doğan her bir çocuk için bir zeytin ağacı fidanı toprakla buluşturuluyor.

BİN 450 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Kampanya kapsamında ilçenin farklı noktalarında açılan mahalle bahçeleri ve parklara yeni doğan her bir çocuk için bir Zeytin fidanı ağacı dikiliyor. Fidanların birçoğunun dikimini Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, eşi Seyhan Yıldız ve çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Devam eden proje ile bugüne kadar bin 450 fidan toprakla buluşturulmuş oldu.

ZEYTİN AĞACI UZUN ÖMRÜ, BARIŞI, KARDEŞLİĞİ İFADE EDER

Başkan Yıldız, 11 Kasım Milli ağaçlandırma Günü’nde başlatılan Zeytin Ağacı dikme kampanyası ile yeni doğan her çocuk için bir fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek “Seferberlik halinde Beyoğlu’nda doğan her çocuk için zeytin fidanı dikiyoruz. İnanıyorum ki Beyoğlu’nun her tarafında herkes gayret gösterecek. Zeytin ağacı uzun ömrü, barışı, kardeşliği ifade eder. Beyoğlu böyle bir ilçe. Beyoğlu düşüncesiyle ve yaşam tarzıyla da zengin bir ilçe” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir