Kategoriler
Gündem Manşet

Ayazağa Işık Lisesi öğrencilerinden örnek davranış

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ayazağa Işık Lisesi öğrencilerinden pandemi döneminde ihtiyaç sahibi olan ve zorluklar yaşayan aileler için örnek bir yardım davranışı geldi. Öğrenciler kendi aralarında topladıkları çeşitli temizlik ürünleri içeren yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere seferber oldular.

Sarıyer’de ilk durakları Darüşşafaka Mahallesi olan öğrenciler Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak’ı ziyaret ettiler. Her ay Sarıyer’in çeşitli mahallelerinde 4-5 aileye yardımlarını ulaştırmayı hedefleyen öğrenciler Darüşşafaka Mahallesi’ndeki ihtiyaç sahibi vatandaşları da Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak’la birlikte tespit ettiler. Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri öte yandan ilerleyen süreçlerde ihtiyaç sahibi velilere de yardımda bulunmayı hedefliyorlar.

“ÖĞRENCİLERİMİZE MAHALLEM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Öğrencilerin bu örnek davranışlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuyla ilgili Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’a değerlendirmelerde bulunan Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, “Öncelikle Ayazağa Işık Lisesi öğrencilerine bu anlamlı ve sağduyulu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Her ay Sarıyer’in bir mahallesinde tespit edecekleri ihtiyaç sahibi 4-5 aileye ulaşmak üzere yola çıkmışlar ve ilk olarak Darüşşafaka Mahalle Muhtarlığı’mızdan başladılar. Öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlattıkları bu anlamlı çalışma için canı gönülden kutlarım. Elbette gönül ister ki tüm ihtiyaç sahibi ailelere özellikle bu pandemi döneminde koşullar daha da zorlaşmışken ulaşabilelim. Bu iyilik ve yardımlaşma adımının gençlerimize örnek olup daha da büyüyerek devam etmesini diliyorum. Öğrencilerimizin kendi aralarında topladıkları yardımları ulaştırmaları için bizler de muhtarlıklar olarak aracı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mahallem adına öğrencilerimize teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri Darüşşafaka Muhtarlığı’na yardım malzemelerini ailelere ulaştırılmak üzere teslim ederek muhtar Hüseyin Sarıuçak’la günün anısına fotoğraf çekindiler. Sarıuçak, öğrencilere okul yaşamlarında başarılarının devamını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir