Kategoriler
Manşet Siyaset

Mimar Ayşe Ünlü, Yenilik Partisi İl Başkanı oldu

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

CHP’den ayrılan milletvekili Öztürk Yılmaz’ın kurduğu Yenilik Partisi’nde önemli bir gelişme yaşandı. Egemenlik Meclisi Toplantısında alınan kararla, Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanlığına; Koruma Uygulama ve Denetleme (KUDEB) Uzmanı Yüksek Mimar Ayşe Ünlü atandı. Sarıyer’de herkes tarafından tanınan ve başarılı çalışmalarıyla bilinen Ünlü’nün bu göreve getirilmesi memnuniyet yarattı.

Mimar Ayşe Ünlü kimdir? 

Yüksek Mimar Ayşe Demir Ünlü, ” Kadın Girişimcisi” yarışmasında 5 bin 600 girişimci kadın aday arasından gelecek vadeden ilk beş kadından birisi seçildi ve “Bireysel Koçluk” ödülü aldı. “Goldman Sachs ve Hüsnü Özyeğin Üniversitesi dünyada 10.000 Women girişimci kadın 5.dönem mezunu.” “Khas Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma- Yüksek Lisansı bitirdi. Tez konusu: 6360 Sayılı Büyükşehir Kanunu Kapsamında İstanbul’un Kırsal Alanlarının Korunmasında Tarım ve Mera Alanlarının Önemi Ve İncelenmesi 2020″

İleri düzeyde İngilizce bilen Ünlü, Sarı Platform Kurucu üyesi ve Kent Konseyi sağlıktan sorumlu yönetim kurulu üyesidir. Kadın derneğinde 15 yıldır devam eden çalışmaları olan Mimar Ünlü, Engelliler Spor Federasyonu Sosyal İşler Başkanlığı, Görme Engelliler Federasyon Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir