Kategoriler
Manşet Siyaset

İYİ Parti’den Sarıyer’e örnek demokrasi şöleni

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda günlerdir heyecanla beklenen 2. Olağan Genel Kongresi, Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde çoğunluk sağlanarak gerçekleştirildi. İYİ Parti’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na atamayla gelen Mustafa Yazıcı ve daha önce İYİ Parti İlçe Başkanlığı görevi yapan Taner Tayfur kongredeki iki aday isimdi.

Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kongre Merkezi’nde öğle saatlerinde başlayan seçim havası, oy kullanacak delegelerin gelmesiyle daha heyecanlı hale geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında maske kullanımına dikkat edilen kongrede parti delegeleri, üyeler ve tüm misafirler salona ateşleri ölçülerek alındı. Maskeleri olmayanlara maske dağıtımında bulunuldu. Girişlerde el dezenfektanları yer aldı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan salonda koltuklarda aralıklı oturuldu. Kongreye İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yücel Coşkun, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Kargidanoğlu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Belediye Meclisi CHP Üyesi Özkan Sucu, İYİ Parti İstanbul il yöneticileri ile partinin kurucu üyeleri, Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman, İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Bekir Batu, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay, STK temsilcileri ve kongre üyeleri katıldı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce kongrenin yapılacağı merkezde sıkı güvenlik önlemleri de alındı.

FAALİYET RAPORU OKUNDU

Kongre salonunda çoğunluk sağlanmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla program başladı. Kongre iYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yücel Coşkun tarafından yönetildi. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı Faaliyet Raporu’nun okunmasının ardından mali raporlar da detaylı olarak açıklandı. İlçe başkan adayları Taner Tayfur ve ardından Mustafa Yazıcı’ya konuşmalarını yapmak üzere süre verildi.

“KAZANAN HİÇ KUŞKUSUZ İYİ PARTİ ve SARIYER OLACAK”

İlk konuşmayı İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkan Adayı Taner Tayfur yaptı. Tayfur, koronavirüs nedeniyle kısa tuttuğunu belirttiği anlamlı ve öz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle partimizin demokrasi şenliğine hoş geldiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. 12 Aralık 2018 tarihinde partimizin onurlu, gururlu, ağır olan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine ben ve ekibim atandı. Sorumluluğumuzun bilinci ile Genel Başkanımız Meral Akşener’in çizdiği yol haritasında sapmadan siyaset yaptık. Görev süremiz içerisinde Millet İttifakı ile yaptığımız dahil olmak üzere toplam 3 seçim yaşadık. 1 yıllık görev dönemimin yaklaşık 8 ayı seçim çalışmaları ile geçti. Bu süreç içerisinde halkımız ile gönül birliği kurduk, dertlerini dinledik. İlçemizdeki var olan sorunları tespit ettik ve çözümüne ilişkin projelerimizi ortaya koyduk. Bu kapsamda ilçemizin imar ve altyapı problemlerinin ele alınması, liyakat sahibi genç nüfusun iş sahibi yapılması ve birçok konu ile ilgili tüm devlet kurumlarının kapısını aşındıracağımızdan şüpheniz olmasın. Bizler Sarıyer’de ittifak ile seçime girmiş ve kazanmış bir parti olarak siz değerli delegelerimizden bizleri seçerek 1 dönem daha görev vermenizi istiyorum. Bugünün kazanı hiç kuşkusuz İYİ Parti ve Sarıyer olacak. Ayrıca demokraside kaybedenin olmayacağına inancım tam. Biz ‘İYİ’ler millet için görev yapmanın her koşulda olabileceği düşüncesi ile bugün ile yarına taşımanın heyecanı içerisindeyiz.”

“BENİM SARIYER’E BORCUM VAR”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı ise uzun konuşmasında birçok konuya değindi. Yazıcı, “Önümüzdeki iki yıl içerisinde partimizin Sarıyer’deki kazanımların minimum 2,5 kat arttırılmasını taahhüt ediyorum. Göreve geldikten sonra ilk geçici yönetim kurulunu oluşturduğumuzda arkadaşlarıma ilk olarak bu yönetimin yüzde 50’sinin değişeceğini söylemiştim. Çünkü yeni yüzlere ulaşmamız lazım. Partimize değer katacak insanları bünyemize almamız gerekiyor. Akabinde de parti tüzüğümüzdeki yüzde 25’lik kadın kotasını yeni yönetim kurulu listesinde yüzde 40’a çıkardık. İYİ Parti’nin delegeleri partimiz için çok değerli. Çünkü siz hem sorumluluk sahibisiniz hem de yönetimden hesap soransınız. Bizler bu yola Sarıyer’i ‘İYİ’ yapmak için yola çıktık. İnanıyorum ki ilerleyen dönemlerde bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Benim Sarıyer’e ve Türkiye’ye borcum var. Bu yüzden sizden bir dönem daha yetki istiyorum” dedi.

İYİ PARTİ’DE MUSTAFA YAZICI KAZANDI

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde 2.Olağan Kongresi’nde katılan 276 delegenin kullandığı oyların yarısından fazlasını alan Mustafa Yazıcı yeniden İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı seçilerek ikinci dönemine başladı. Seçimin sona ermesinin ardından ekibi Yazıcı’yı tebrik etti. Ardından Yazıcı, İlçe Başkan Adayı Taner Tayfur ile sahneye kol kola çıkarak Sarıyer’e birlik ve beraberlik fotoğrafı verdi. Yazıcı Sarıyer’in “İYİ” liği için çalışan herkesi sahneye davet etti ve Sarıyer’de tüm siyasi partilere örnek olacak bu fotoğraf güne değer kattı.

İŞTE SARIYER GAZETESİ OBJEKTİFLERİNE GÜN BOYU YANSIYAN KONGRE GÖRÜNTÜLERİ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir