Kategoriler
Manşet Siyaset

Gelecek Partisi’nde ekonomi söyleşisi

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Binası’nda gerçekleştirilen programa Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Edip Cengiz, Gelecek Partisi Sarıyer Kurucu Teşkilat Başkanı Selçuk Koçak ve Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Ekonomi üzerine söyleşinin konuğu Kerim Rota oldu.

Türkiye’de ekonomi dünyasının tanınan isimlerinden ve Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu Üyesi olan Kerim Rota, Sarıyer ile programda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Edip Cengiz, bu anlamlı toplantıya daveti üzerine gelen Rota’ya ve katılan herkese teşekkür etti. Cengiz, sahaya indiklerinde çok yoğun bir tempoyla çalışacaklarını, çalmadık kapı bırakmayacaklarını, siyasetin emek istediğini ifade ederek, “Gelecek Partisi olarak iktidar olacağımızı ve seçimlerde ciddi oy alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Kerim Rota, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişten bu yana Türkiye’nin ekonomik durumu üzerine hazırladığı verileri anlattı. Rota, “İktidar enflasyonu yönetebilmelidir. Sürdürülebilir faiz düşüşü önemlidir. TL’ye güven kalmaması kötü bir durum. Dünyada enflasyonu en yüksek ülkeler arasında Türkiye maalesef 13. sırada yer alıyor. Yılda 1 milyon iş kaybı bir ülke için zaten başlı başına bir krizdir. Toplamda çalışmayan 2.082.000 üniversite mezunu gencimiz var. Büyük bir kısmı artık iş aramaktan vazgeçmiş durumdalar” diye konuştu. İşsizlik, enflasyon, kişi başı milli gelir ve faizler üzerine önemli bilgilere değinen Rota, sunumunun sona ermesinin ardından programa katılan Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı üyelerinin sorularını yanıtladı.

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Edip Cengiz, Sarıyer için çalışmaya ve ilçe binasında bu tür programlara yer vermeye devam edeceklerini belirtti. Programın sonunda katılımcılarla birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER/FOTO: RUKİYE AY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir