Kategoriler
Manşet Siyaset

Esenler Belediyesi genç yetenekleri 13 milyona keşfedecek!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU – ÖZEL HABER

AK Partili Esenler Belediyesi, ilginç ve dikkat çekici bir ihale düzenledi. Belediye, ilçedeki genç yetenekli sporcuları keşfedebilmek için tam 13 milyon 40 bin TL ödeyecek. İhaleyi kazanan ESKON Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tam 15 ay boyunca bu konuda çalışmalar yapacak.

YETENEK KEŞFİ İHALESİ 15 OCAK’TA YAPILDI

Belediye Başkanlığı’nı Mehmet Tevfik Göksu’nun yaptığı Esenler Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürlüğü, 15 Ocak’ta “Genç yeteneklerin keşfedilmesi, kabiliyetlerin geliştirilmesi, izlenmesi, eğitim ve spor organizasyonları hizmet alımı işi” adıyla bir ihale düzenledi. İhalenin yaklaşık maliyeti ise 15 milyon 497 bin TL olarak belirlendi. İçinde çeşitli spor aktiviteleri ve kültürel programların da yer aldığı 116 kalem hizmetten oluşan ihaleyle, ilçe genelindeki spora yetenekli çocukların keşfedilmesi amaçlanıyor. İhaleye göre, işi alan şirket bu işle ilgili olarak 1 Koordinatör, 1 Teknik Uzman ve 1 Teknik Uzman Yardımcısı olmak üzere 3 kişi çalıştıracak.

13 MİLYONU ALACAK 15 AY HİZMET VERİLECEK

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ihaleyi belediye bünyesindeki ESKON Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi isimli şirket kazandı. Şirket ile belediye arasında 30 Ocak’ta yapılan sözleşmeye göre şirkete bu işin karşılığında tam 13 milyon 40 bin TL ödenecek. İhale kapsamında şirket 15 ay boyunca belediyeye hizmet verecek.

ÖZEL ŞİRKETTİ BELEDİYE SATIN ALDI

2000 yılında özel bir sermaye tarafından 12 milyon sermaye ile kurulan ESAŞ A.Ş, 2009 yılında Esenler Belediyesi tarafından satın alınarak ESKON Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne çevrildi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın olarak görülürken, Ömer Çetinkaya, Abdulkadir Şengör, Abdullah Aksu, Adil Şenden gibi isimler de yönetimde yer alıyor.

İŞTE O İHALENİN BELGESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir