Kategoriler
Manşet Altı Siyaset

AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN CEVAHİROĞLU GÖREVİ BIRAKIYOR

AK PARTİ Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu görevi bırakıyor, Cevahiroğlu yeni dönemde olmayacak. Ak Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda aldığı bu kararı İl yönetimine de bildiren  Cevahiroğlu, önümüzdeki haftalarda yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olmayacak. Görevi ise yeni ilçe başkanı belirleninceye kadar sürdürecek. Cevahiroğlu, konuyla ilgili olarak Gazeteci Bekir Batu’ya önemli açıklamalar yaptı.

Cevahiroğlu: “Herkese çok teşekkür ederim”

İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıdan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı düzenleyen Cevahiroğlu kendisinin aldığı yeni dönemde aday olmama kararını  ilçe yöneticilerine de bildirdi. Artık ilçe başkanı olarak yeni dönemde görev almayacağını söyleyen Cevahiroğlu, Bekir Batu’ya yaptığı açıklamada “Ben yaklaşık 6,5 yıldır siyasetin içindeyim. 2 yıl gibi bir süredir ilçe başkanlığı görevini yürütüyorum. Çok önemli görev ve çalışmalarda bulundum. Ben partinin bir neferiyim. Kongre sürecine kadar yine ilçe başkanlığı görevini sürdüreceğim. 4 Kasım’dan sonra ilçe kongreleri başlayacak. Hep birlikte ilçe başkanı belirlenmesi konusunda bir oylama yapılacak. Bu oylamadan sonra AK Parti’nin Sarıyer’de yeni ilçe başkanı belli olacak. Ben de bundan sonra bana hangi görev verilirse ya da verilmezse bu davanın bu mücadelesini vereceğim. Bu partinin bir neferi olarak yine canla başla çalışmaya gayret edeceğim. Sarıyer halkına tüm partililere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HER VEDA BİR BAŞLANGICA İŞARETTİR”

İlçe başkanı olarak atandığı günden bu yana görev yaptığı 2 yılda başarıyla temsil ettiği başkanlık görevini  yeni dönemde bırakacağını İl Başkanı Bayram Şenocaka ileten Cevahiroğlu, “Her başlangıç nasıl ki bir vedaya işaret ise, her veda da bir başlangıca işarettir. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde davaya hizmet etmeye, daha büyük bir coşku ve heyecan ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu bir veda değil, bayrağı daha yükseğe taşıma yarışıdır. İlçe Başkanlık görevime kongre gününe kadar devam edeceğim. Benden sonra bayrağı devralacak kardeşimize de Rabbimden muvaffakıyetler diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir