Kategoriler
Manşet Yaşam

Zeybek, Hacıosman Atatürk Kent Ormanı’nı ziyaret etti

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER: RUKİYE AY

Sarıyer’e önemli bir değer ve nefes katacak olan Hacıosman Atatürk Kent Ormanı 19 Mayıs’da gençlik adına düzenlenecek bir yürüyüşle açılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Sarıyer’e gelerek bölgede incelemelerde bulunmuştu.

Çalışmalarıyla dikkat çeken CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, dün Sarıyer’e gelerek Hacıosman Atatürk Kent Ormanı’nı ziyaret etti. Bu ziyaretini sosyal medya hesabından paylaşan Zeybek, Ekrem İmamoğlu ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi;

“İSTANBUL’UN GÖBEĞİNDE NEFES ALINABİLECEK BİR ORTAM”

“Ekrem İmamoğlu Başkanlığındaki İBB’den İstanbul Halkının hizmetine sunulan 1 Milyon 100 bin metrekarelik yeşil alan Sarıyer Hacıosman Atatürk Kent Ormanı. Metro ulaşımına yakın, konutların içerisinde yer alan ancak uzun zamandır atıl vaziyette kaderine terk edilmiş Sarıyer Hacıosman’da bulunan yeşil alan, İBB yetkililerinin özverili çalışmaları sonucu vatandaşın hizmetine sunuluyor. Tümüyle doğal halini koruyarak, insanların 12 kilometrelik bir parkurda yürüyüş yapabileceği ve İstanbul’un göbeğinde nefes alabileceği bir ortam oluşturabilmek amacıyla koordine edilen ve 19 Mayıs 2020 tarihinde gençlik adına bir yürüyüşle açılması planlanan Atatürk Kent Ormanını ziyaret ettim. Sayın Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir