Kategoriler
Manşet Yaşam

Yılda kaç eşyanın vapurlarda unutulduğunu biliyor musunuz?

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Şehir Hatları, tüm iskele ve vapurlarında unutulan eşyaları, bulundukları tarihe göre kayıt altına alıyor, tasnif ederek depoluyor. Bilgisayar, fotoğraf makinesi, telefon, gözlük, çeşitli giysiler, çanta, cüzdan, kimlik, ulaşım kartı, sınav kağıtları, makyaj malzemesi gibi büyük-küçük pek çok farklı, unutulan eşyayı deposunda  6 ay saklıyor. Ancak bu arada sahiplerinden herhangi bir başvuru olmaması halinde, yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırılmak üzere sosyal yardım kuruluşuna bağışlıyoruz.

TOPLAM 2902 EŞYA BULUNDU

Şehir Hatları, geçen yıl bulunan toplam 2902 eşyanın, 1512 adedini Kızılay’a teslim etti.  Kayıp eşya için yapılan başvurulardan ve yüzde 37’lik teslim oranından da anlaşılıyor ki pek çok yolcu nerede unuttuğunu da hatırlamıyor ve sormuyor.

BU YIL RAKAM 625 OLDU

Bu yıl ise Şehir Hatları’nın ofisine toplam 625 adet bulunmuş, unutulmuş eşya ulaştı. Vapur veya iskelelerde unutulan veya düşürülen kayıp eşyalar hem Kadıköy 2 (Eminönü-Karaköy)  iskelesindeki kayıp eşya ofisisine giderek hem de Beyaz Masa’ya başvurarak sorgulanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir