Kategoriler
Emlak Manşet

Yeniköy’de Vakıflar’dan 4 milyonluk “trampalı” satış

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Sarıyer Yeniköy’de bugüne kadar pek fazla görülmemiş ilginç bir arazi ve bina satışı yapılacak. İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, 9 Temmuz 2020 tarihinde düzenleyeceği ihale ile Yeniköy’de Eski Başbakan Tansu Çiller‘in yalısının hemen karşısında yer alan 116 metrekare büyüklüğündeki bir arazi ve üzerindeki binayı satışa çıkardı. Ancak satış ihalesi doğrudan değil, trampa usulü ile yapılacak. Yani söz konusu ihaleyi alan kişi ya da kuruma, 116 metrekarelik bu arazi değil, Avrupa Yakası’ndaki başka bir bölgeden eş değer oranda bir arazi verilecek. İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Gümüşsuyu Mahallesi İnönü Caddesi No: 2 (7. kat, toplantı salonu) Taksim-Beyoğlu’da gerçekleştirilecek ihalenin pazarlık usulü ile yapılması ise dikkat çekiyor.

116 METRELİK ARSAYA 4 MİLYON BEDEL BİÇİLDİ

Tamamı Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan arsa, 288 ada 8 parsel üzerinde yer alıyor. Araziye 4 milyon 60 bin TL muhammen bedel belirlendi. 121 bin 811 TL geçici teminat ödenerek girilecek ihale, 9 Temmuz’da saat 14.00’de gerçekleştirilecek. İhale şartnamesinde; “Taşınmaz, dosyasında mevcut şartnamede belirtilen şartlar dahilinde, İstanbul ili, Avrupa Yakası sınırları içerisinde bulunan eşdeğer bir taşınmaz ve/veya taşınmazlar ile değiştirilmek üzere gayrimenkul karşılığı trampa ihalesine çıkarılmıştır” denildi.

Trampa usulü ile satılacak arsa ve bina, Köybaşı Caddesi ile Keresteci Zühtü Sokak arasında kalıyor. Tansu Çiller’in yalısının karşısında bulunan arsa-bina, Finans Bank Yeniköy Şubesi ile Emek Mantı arasında, Milano Yeniköy Dondurma’nın hemen yanında yer alıyor.

AYAZAĞA’DA NELER OLUYOR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir