Kategoriler
Manşet Vefat

Usta Gazeteci Süleyman Usta’yı kaybettik!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Dünyayı ve Türkiye’yi saran korona (Covid- 19) can almaya devam ediyor. Basın camiasının, sevilen ve renkli ismi Gazeteci Süleyman Usta da korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. 29 Mart’ta korona virüsü testinin pozitif çıktığını açıklayarak hastaneye yattığını duyuran ve herkesle vedalaşan Usta, acımasız hastalıktan kurtulamadı. Rize’nin sevilen simalarından olan ve çok sayıda basın kuruluşunda çalışan Süleyman Usta, yerel ve ulusal kanallarda hazırladığı programlarla tanınıyordu. Neşeli ve esprili kimliği ile tanınan ve uzun süredir kanser tedavisi de gören Usta’nın vefatı tüm sevenlerini ve basın camiasını üzdü.

ANNESİ DE 4 SAAT ARAYLA VEFAT ETTİ

Öte yandan Gazeteci Süleyman Usta’nın korona tedavisi gören annesi Nurhayat Usta da oğlundan sadece 4 saat sonra yaşamını yitirdi. Anne oğulun peş peşe yaşamını yitirmesi yakınlarının acısını daha da arttırdı.

Usta, 29 Mart’ta sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak testinin pozitif çıktığını açıklamış, “Önce Allah’a sonra da sağlıkçılara emanetim, dualarınızı esirgemeyin” demişti.

BATU; “GERÇEK BİR İNSAN, GERÇEK BİR DOSTTU”

Gazeteci Süleyman Usta ile geçmişte birlikte ortak projelere imza atan Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, “Süleyman Usta ile hazırladığı ‘Sümenaltı’ programıyla tanışmıştık. Kadıköy’deki City Life ofisimizde birlikte basın alanında projeler hazırlamıştık. Süleyman Usta, mert, neşeli, dobra ve dürüst bir insandı. Mekanı cennet olsun, tüm yakınlarına sabırlar dilerim. Onu asla unutmayacağız” diye konuştu.

İŞTE USTA’NIN SON MESAJI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir