Kategoriler
Manşet Röportaj

Ünlü oyuncu Wilma Elles Sarıyer Gazetesi’ne konuştu: “AŞK OLMADAN YAŞAYAMAM”

Wilma Elles’in Türkiye sınırları içindeki hedefleri nelerdir?

Heyecanlı, fark yaratan, yaratıcı projelerde, derin ve ilham verici karakterler oynamak istiyorum. Ben en derinimden sanatçıyım. Kendimi sürekli ifade etmek istiyorum. Sette çekim olmayan günlerde bile evde şarkı söylüyorum, dans ediyorum ve resim boyuyorum çocuklarımla birlikte. Bu hayatımın özüdür. O yüzden mesleki hayallerimin yüzde doksanı oyunculukla alakalıdır diyebilirim.

Wilma Elles oyunculukta arzu ettiği hedefe ulaştı mı?

Ben hayatımda çok önceden arzu ettiğim hedeflere ulaştım ve aştım diyebilirim. Türkiye’de “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Yeter”, “Filinta” ve “Arka Sokaklar” dizilerinde, Almanya’da ve Amerika’da ise sinema filmlerinde başrol oynadım. Bana çok güzel projelerde oynamak nasip oldu. Çok çok müteşekkirim. Beklentilerimin çok üstünde bir başarı elde ettim. Ama gerçekten her gün çalışarak! Çocukken “oyuncu olacağım” diyerek kendime hep yemin ettim. Allah’a çok şükür. Ama tabi ki yeni koyduğum çok hedeflerim var. İnşallah onlar da bir gün nasip olacak. Herkesin gönlünce olsun.

Uzun süredir Türkiye’de yaşıyorsunuz, sizi en çok zorlayan ve hoşunuza giden durumlar neler oldu?

Türkiye muhteşem bir ülke, o kadar büyük ve daha keşfedilmemiş zenginlikleri var ki… Türkiye daha başarının başlangıcında çünkü Türkiye her gün gelişiyor ve Türkiye büyük genç bir nesil sahipleniyor.

Türkiye’de yer aldığınız sizin için en keyifli proje hangisi oldu?

Benim için en keyifli proje her zaman o anda oynadığım projedir. Ama Arka Sokaklar’daki ekip gördüğüm en iyi oturmuş, hızlı, sempatik ve yine de keyifle çalışan bir ekiptir. Bu efsane dizide oynamak benim için düşünebileceğim en iyi proje oldu.

Wilma Elles’in en sevdiğiniz yönü ve sevmediğiniz yönleri nelerdir?

Ben kimseyle hayatımı değiştirmek istemem. Bana Allah’tan verilen görevleri ve elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Her zaman kendi karakterimin üzerinde törpülüyorum. Ben cok çalışıyorum belki çünkü yerimde duramıyorum. Ama zamanla da daha sakin olmayı öğrendim.

Peki, Wilma Elles aşkı nasıl tarif eder? Aşk her şeyi affeder mi?

Aşk kesinlikle her şeyi affeder. Ama bazen sevdiği bir insanı kendisinden korumak için uzak tutması gerekir. Aşk sonsuzdur. Ama bir insan “budur” diyemeyiz. O yüzden her zaman bir illüzyon seviyoruz. En iyi şartlarda bu illüzyon gerçek insandan çok uzak değildir. Aşk olmadan yaşayamam. Aşk bir insanı güzelliklerle ve acılarla birlikte sevmek demektir. Aşk her zaman dünyadaki en heyecan verici durumdur.

Yeni dizi ya da sinema projeleriniz var mı?

Evet, çok şükür var. Ama çekime başladıktan sonra anlatırım. Şu anda 6 Mart’ta vizyona girecek olan “Mendilim Kekik Kokuyor” filmi var. O film çok büyük bir prodüksiyon ve büyük bir emekle yapıldı. Türkiye için önemli bir film. Kaçırmayın.

Oynamak istediğiniz karakteri nasıl tarif ediyorsunuz?

Kendimden uzak, bana yeni bakış açıları veren, hayatımı başka renklerle tatlandıran bir karakter olsa benim için müthiş olur. Hayat çok kısa… Ne kadar çok farklı, kahramanlıkla çıktığımız ve en önemlisi hatırlandığımız anlar olursa o kadar iyidir galiba.

Sarıyerli okuyucularımıza bir mesajınız var mı?

Sanırım Sarıyer dünyadaki en güzel yerlerden biridir. Özellikle Yeniköy’de yalıda oturduğum anlar benim için çok kıymetlidir. Yeniköy’e her zaman aşıktım. Hem de depreme daha dayanıklı olduğu için her zaman tercih etmiştim. Hepinizi selamlıyorum, sağlıkla kalın!

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – ÖZEL RÖPORTAJ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir