Kategoriler
Manşet Sektörel

Sarıyer’in 35 yıllık mekanı: Yonca’da Bursa İskender

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER – FOTO: RUKİYE AY

Yonca’da Bursa Kebap, Sarıyer’in en eski mekanlarından biri olarak hizmet veriyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan mekanın sahibi Atakan Yıldız, Sarıyer’i çok sevdiğini ve halkına hizmet vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek 35 yıllık serüvenlerini şöyle anlatıyor: “Sarıyer’in en eski kebapçılarından biriyiz. İki katlı oturma alanımızla çok ferah bir mekanız. Ardahanlıyız ve et bizim işimiz diyebilirim. Koyun eti ve dana eti başta olmak üzere hepsini çok iyi biliriz. Zaten kebaplarımız sırf dana etinden yapılıyor. Sarıyerli müşterilerimizin yanı sıra ilçemize gezmeye gelen Cumartesi-Pazar ziyaretçileriyle birlikte çok hareketliyiz. Ortamımız aileler için uygundur. Mekan olarak müşteri memnuniyeti önceliğimiz olduğundan hızlı ve kaliteli bir çalışma ekibine sahibiz.”

“USTALARIMIZIN TECRÜBESİ LEZZETLERİMİZİ ARTTIRIYOR”

Yonca’da Bursa Kebap’ın sahibi Yıldız, sektörde dile kolay 35 yıllık geçmişin müşteri memnuniyetinin yanı sıra lezzetle de alakalı olduğunu belirterek; “Ustalarımızın tecrübesiyle lezzetlerimize lezzet katıyoruz. Sarıyer’de yer alan en eski mekanlardan biri olarak bu gururu yaşıyoruz. Mekanımızda çay, kahve servisi de sunuyoruz. Gece saat 12:00’ye kadar açığız. Menümüz oldukça geniş. Döne,İskender kebap çeşitleri, lavaş ekmek, lahmacun, Karadeniz pide çeşitlerinin hepsi çıkıyor.”

“TEREYAĞINI KÖZDE KIZARTIYORUZ”

Yonca’da Bursa Kebap İskenker olarak, İskender Kebap’a lezzetini katan tereyağını közde kızarttıklarını söyleyen Atakan Yıldız; “Bizim en büyük ayrıcalığımız İskender Kebap’a büyük bir lezzet katan tereyağını közde kızartıyor oluşumuzdur. Masada servis ediyor ve yağın o muhteşem sesiyle lezzetimizi bir kez daha tescilliyoruz” dedi.

HİJYEN KURALLARININ TAMAMI UYGULANIYOR

Yemek sektöründe hijyenin çok önemli olduğunun altını çizen Yıldız; “Hijyen kurallarımız her zaman titizlikle uygulanıyor. Zaten personelimize her hafta toplantılarda “istediğiniz kadar temizlik ürünü tüketin biz alırız” diyoruz. Garsonlarımız da  ustalarımız da maske ve eldiven kesinlikle kullanıyor. Özellikle pandemi sürecinde ve sonrasında adım attığımız yeni normal süreçte mekanımız sık sık dezenfekte ediliyor. Tarım Bakanlığı’ndan denetlemeye gelenler bu bakımdan bize her zaman teşekkür etmişlerdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir