Kategoriler
Manşet Sağlık Sektörel

Sarıyer İmplant kapılarını açtı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1989 yılında Sarıyer’de doğdum. 2003-2007 yılları arasında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimimi tamamladım. 2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nde diş hekimliği eğitimimi bitirdim. 2012-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında “Düşük Düzey Lazer Terapinin Farklı Yüzey Özelliklerine Sahip Dental İmplantlara Etkisinin, Biyomekanik ve İmmünohistokimyasal Açıdan Tavşan Modelinde İncelenmesi” konulu tez çalışması ile doktora eğitimimi tamamladım. Doktora eğitimim süresince başarılarımdan dolayı Tübitak’tan burs kazandım. Birkaç yıldır çeşitli hastane ve kliniklerde çene cerrahisi alanında hizmet vermekteyim.

Sarıyer İmplant’ı açma süreciniz nasıl gelişti?

Mezun olduktan sonraki yıllarda çeşitli hastane ve kliniklerde çene cerrahisi alanında hizmet verdikten sonra Sarıyer’ de butik bir diş hekimliği, çene cerrahisi ve ağız hastalıkları konularında faaliyet göstermek için Sarıyer Implant‘ı açmaya karar verdim. Bu yüzden doğup büyüdüğüm yer olan Sarıyer’den daha iyi bir seçenek olamazdı tabiki. Özellikle Sarıyer’in girişindeki merkezi konumumuz, boğaz manzarası da karar vermemizde çok etkili oldu.

Hangi konularda hizmet veriyorsunuz?

Genel diş hekimliği (dolgu, porselen, zirkonyum, lamine, protez vb.), Lazer destekli çene cerrahisi ve implant uygulamaları, Yirmi yaş diş çekimi ve gömük diş ameliyatları, Ağız, diş ve çene hastalıkları tedavi ve teşhisi, Estetik diş hekimliği ve Gülüş Tasarımı, Endodonti (Kanal tedavisi), Beyazlatma, Sedasyon, Uçuk ve ağız yaraları tedavisi.

Muayene sürecinde nelere dikkat ediyorsunuz?

Kaliteli, hijyenik ve dezenfeksiyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı sağlık hizmeti kliniğimizde 2 adet tedavi odamız bulunuyor. Bunun avantajı ise diş tedavisi yapıldıktan sonra ortam dezenfekte ediliyor ve en az 20 dakika havalandırılıyor. Ben o sırada diğer odada diğer hastama hizmet vermeye devam ediyorum. Diğer dikkat ettiğim konu ise ağızda belirti veren bazı sistemik hastalıklar. Bu lezyonların tecrübeli bir göz tarafından muayene edilip erken teşhis edilmesi çok önemlidir. Gelen hastalarımın diş muayenesini yapmadan önce mutlaka dil, ağız mukozası ve dişetlerini muayene ederim. Çevre dokularda meydana gelen bazı geçmeyen lezyonlar iyice incelenip, gerekirse biyopsi alınarak onkolojik açıdan erken teşhis edilebiliyor.

İmplant nedir?

İmplant, diş kaybı durumunda yeni bir diş yapılabilmesi için çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köküdür ve implantların yüksek doku uyumu nedeniyle başarı oranı oldukça yüksektir. Diş hekimliğinde çok yaygın kullanım alanı bulma nedeni; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olmasıdır

Bir hastaya implant yapılabilmesi için ne gerekiyor?

İmplant tedavisi artık acısız ve kolayca uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Öncesinde mutlaka panoramik röntgen çekilmesi gereklidir. Biz bu hizmeti kliniğimizde hastalarımıza ücretsiz olarak veriyoruz. Ayrıca hastanın herhangi bir sistemik hastalığı varsa, mutlaka doktoruyla konsültasyon yaparak işlem uyguluyoruz.

Diyabet hastalığı implant yaptırmaya engel teşkil eder mi?

Diyabet hastalığı; hastanın doktoru tarafından kontrol altındaysa ve hasta ilaçlarını düzenli bir şekilde alıyorsa kanın şeker düzeyi belirli sınırlar içerisinde tutuluyor demektir. Bu kurallara dikkat edildiği takdirde; diyabet hastalarının, implant tedavisi yaptırmasında hiçbir sorun yoktur. Şeker hastalarında, cerrahi girişim alanı olabildiğince küçük tutulmaya çalışılır. Tedavi sonrasında, ağız hijyeninin sağlanması ve devam ettirilmesi konusu oldukça önem arz eder.

Yeterli kemiğin bulunmadığı durumlarda da implant yapılabilir mi?

Evet yapılabilir, diş eti hastalıkları, çeşitli kazalar nedenli ya da dişsiz bir şekilde uzun zaman geçmesi gibi durumlarda çene kemiğinde erimeler meydana gelebilmektedir. Bu erimeler neticesinde kalan kemik miktarı implant yapımı için yeterli olmadığı durumlar benim en çok karşılaştığım ve tedavi ettiğim konulardır. Implant operasyonu öncesinde çene kemiğini güçlendirmek için çeşitli işlemler yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerde ise genellikle kemik tozu (greft), membran ve pin gibi materyaller kullanıyorum. Kemik eksikliğinin fazla olduğu durumlarda bireyin çenesine başka bölgesinden kemik alınarak defekt bölgesine taşınması gerekebilmekte, çeşitli vidalar ve plaklar kullanılabilmektedir.

Adres: Merkez Mahallesi, Meserburnu Caddesi

No: 89 Yücel Apt. Daire:1 Sarıyer/İstanbul

Tel: 0546 566 47 57

instagram: sarıyerimplant

web: www.sarıyerimplant.com

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir