Kategoriler
Manşet Sektörel

Şampiyonluklara doymayan milli sporcu: Sinan Çağala

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Milli Sporcu Sinan Çağala, Future Fight Gym’de profesyonel anlamda boks dersleri veriyor. Profesyonel Kickboks Türkiye Şampiyonu, Muaythai ve Kickboksa Avrupa 3.’sü olan Çağala, dünya şampiyonlarını devirmeye devam ediyor.

Maden Mahallesi’nde kapılarını açan Future Fight Gym’le ilgili Sarıyer Gazetesi’ne bilgiler veren Milli Sporcu Sinan Çağala şunları söyledi; “Spor kulübümüz 2015 yılında Sarıyer de tüm ilçelerdeki kickboks severlere sporun doğru ve sistemli bir şekilde öğretmek amacıyla kuruldu. Sarıyer, Yeniköy, Bahçeköy, Seyrantepe, Levent, Sanayi Mahallesi ve Tarabya gibi semtlerde ikamet eden sporculara sağlıklı ve güvenli bir şekilde kickboks yapma imkanı sundu. Şimdi ise yeni şubemiz Maden Mahallesi’nde açıldı. Boks derslerimizi ben veriyorum. Spor alanında kazandığım başarıların yanı sıra verdiğim derslerle haklı bir gururu da yaşıyorum. Kickboksta birçok başarıya imza atmış öğrencilerim var. Ayrıca her yaş grubunda başarılı sporcular çıktı. Salonumuzda her yaştan insanın spor yapabileceği, güvenli ve disiplinli bir ortam oluşturuldu. Çünkü sporda başarılı olabilmek belli bir disiplini de gerektiriyor. Özel ve grup dersleri yapıyoruz. Özel derslerimiz için bizden bilgi alabilirler.” Spor ve sağlık arasındaki ilişkinin çok güçlü olduğunun altını çizen Sinan Çağala; “Spor yapan her genç uyuşturucudan kurtarılmış bir bireydir. Günümüzün en büyük tehlikesi olan uyuşturucudan gençleri korumak için en iyi yol spordur. Gençlerin spor yapmaya yönlendirilmesi uyuşturucuya karşı en etkili mücadeledir” dedi.

Kickboks Muay Thai Nedir?

Bu spor dalını merak eden amatör sporcular için bilgiler veren milli sporcu Sinan Çağala; “Kick boks sporu iki spor dalı Karete ve Muay Thai sporunun birleşiminden doğmuştur. Teknik ve güce dayalı olan bu sporun vücudumuz için faydaları çok fazladır. Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur.
Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelmesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar. Kick Box, en sert sporlar arasında yer alır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır. Kick-Boks’un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir. Spor yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmayan bu oluşuma gönül vermiş her yaştaki sporcular “Sağlık Raporu” getirmek şartı ile spor yapabilirler. Future Fight Gym spor salonumuzda amatör ve profesyonel dövüş arenalarına sporcu yetiştiriyoruz. Kickboksa yaparak kısa sürede gözle görülecek şekilde sağlıklı kilo verme, kroz ve vücut ağırlığıyla sağlıklı kilo verme ve formda kalmayı da sağlıyoruz” diye konuştu.

SİNAN ÇAĞALA KİMDİR?

Sinan Çağala; 1987 Ağrı doğumludur. 2003 – 2008 yılları arası amatör 2008 yılı sonrası profesyonel olmak üzere halen maçlara çıkmaya devam ediyor. DERECELERİ: 2 Türkiye üçüncülüğü, 1 Marmara Bölgesi şampiyonluğu 11 İstanbul şampiyonluğu (7.si kickboks, 4.muaythai olmak üzere) ve ayrıca öğrencileri arasında 1 Türkiye Şampiyonu ve 5 İstanbul şampiyonu bulunmaktadır.

BOKS / KICKBOKS / MUAYTHAI Sporları yaparak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. ÜCRETSİZ Deneme Derslerimize katılabilirsiniz. Her yaş grubuna özel ders verilir (Bayan hocadan bayanlara özel ders verilir.) 

Özel Ders İrtibat: 0507 454 58 94

Adres: Maden Mahallesi Kilyos Caddesi Gediz Sokak No: 2 Sarıyer / İstanbul

www.kickboksmuaythai.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir