Kategoriler
Emlak Manşet

Rumeli Hisarı’nda 16 milyona satılık yalı dairesi!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Sarıyer’de bir yalı dairesi, metrekaresi tam 86 bin 486 TL gibi rekor bir fiyattan satışa çıkarıldı. Rumeli Hisarı’nda 78 ada 21 parselde yer alan 1.228 metrekare alanda kurulu 185 metrekare kullanım alanına sahip bir yalı dairesi, tam 16 milyon bedelle satılacak. 180/ 1710 arsa payına sahip dairenin satış işlemi, İstanbul 4. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından yapılacak.

İLK İHALE 29 NİSAN’DA YAPILACAK

4 katlı olan ve 11 meskenden oluşan yalı apartmanındaki satış işlemi  29 Nisan 2020‘de saat 14.15’te Çağlayan Adliyesi’ndeki İstanbul 4. Sulh Hukuk Mahkemesi salonunda gerçekleştirilecek. Bu ihalede yalı dairesine alıcı çıkmazsa bu kez de 27 Mayıs’ta yine aynı saatte ve aynı salonda ikinci tur satış yapılacak. Yalıyla ilgili hazırlanan mahkeme satış ilanında şu detaylara yer verildi.”Söz konusu taşınmaz, İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, Rumelihisarı mahallesi, Hisar caddesi, No: 8’ de Zemin + 2 Normal + Çekme katlı betonarme olarak dört tarafı açık bahçeli Yalı Binası şeklinde inşa edilmiş Hisar Yalı Apartmanı’nda 1 Kattaki 2 No’ lu bağımsız bölüm taşınmazdır. Ana caddeden demir kapıyla bahçeye girildikten sonra 7 basamaklı mermer basamaklardan bina zemin kotuna İnilerek çift kanatlı demîr doğrama camlı geniş ana bina kapısından içeri girildiğinde; zemin ve merdiven basamakları pembe renkte karo mermer, merdiven rıhtları siyah mermer, merdiven korkulukların demir doğrama, ahşap küpeşteli olduğu, ön cepheden açık Boğaz, arka cepheden Hisar caddesine bakan taşınmazın ön Boğaz cephesinde paledven kaplı teras bulunduğu ve buraya cadde tarafındaki girişte merdivenin yan tarafından devam edilerek çıkıldığı anlaşılmaktadır.”

MEŞHUR ZEKİ PAŞA YALISINA KOMŞU

Satışa çıkarılan yalı dairesi, boğazın ünlü yalılarından Zeki Paşa Yalısı‘na komşu parselde yer alıyor. Rumeli Hisarı sahilindeki Zeki Paşa Yalısı, mimarisiyle dikkat çekiyor. 100 milyon dolardan satılık olduğu emlak piyasasında hep konuşulan yalı, ‘Filinta Mustafa’ olarak anılan Tophane Müşiri (Mareşal) Zeki Paşa için yaptırılmıştı. Şato görünümlü yalı, Fatih Sultan Mehmet Boğaz Köprüsü’nün hemen altında yer alıyor. 130 yıllık yalıda, 23 oda, 5 salon ve 8 banyolu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir