Kategoriler
Emlak Manşet

Pınar’daki “o” kafeterya 3 yıllığına ihaleye çıkarıldı!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi 16 Temmuz Perşembe günü saat 11.30‘da önemli bir kira ihalesi düzenliyor. Sarıyer Belediyesi Encümeni tarafından yapılacak ihale kapsamında, Pınar Mahallesi Yunus Emre Parkı içindeki 188 metrekarelik kafeterya 3 yıllığına kiraya çıkarılacak. 820 bin 800 TL muhammen bedel belirlenen kafeterya için 24 bin 624 TL geçici teminat isteniyor. İhaleye katılmak isteyenler şartnameyi 500 TL karşılığında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden temin edebilecek.

5 YIL ÖNCE 15 BİN TL’YE KİRALANMIŞTI

Mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’nde olan Yunus Emre Parkı içinde yer alan kafeterya uzun süre Karafırın ve Marmaris Büfe olarak kullanılmıştı. Karafırın‘ın mekanı boşaltmasından sonra 2015 yılında yapılan kiralama ihalesinde ABG Gıda Turizm isimli şirket aylık 15 bin 100 TL kira bedeli ile ihaleyi kazanmıştı. 16 Temmuz’da yapılacak son ihalede ise kira bedelinin 20 bin lirayı geçmesi bekleniyor.

Yunus Emre Parkı içindeki mekanın, ruhsata uygun faaliyet göstermediği, ruhsatta ayrı- gerçekte ayrı iş yaptığı yönünde gazetemize geçtiğimiz dönemlerde çok sayıda ihbarlar yapılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir