Kategoriler
Emlak Manşet

Pamukkale Üniversitesi’nden 100 milyona satılık arazi!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU – ÖZEL HABER

Denizli’de bulunan ve Türkiye’nin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Pamukkale Üniversitesi, dev bir arazi satışına hazırlanıyor. Rektörlüğünü geçtiğimiz günlerde adını üniversite arazisinde yaşanan dozerli kavga ile duyuran Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yaptığı okul, mülkiyeti kendisine ait çok değerli 4 ayrı parselini ihale ile satışa çıkardı. Dünya ve tüm Türkiye korona çilesiyle boğuşurken yapılacak satıştan elde edilecek gelir, Pamukkale Üniversitesi’nin ihtiyaçları ve yapacağı projeler için kullanılacak.

100 MİLYONLUK SATIŞ 20 NİSAN’DA

Pamukkale Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan 4 adet parsel, Denizli’nin en değerli noktasında yer alıyor. Merkezefendi İlçesi Saraylar Mahallesi’nde 145 ada üzerinde bulunan 100,115,116,117 nolu parsellerin toplam büyüklüğü 2 bin 127 metrekare. Pamukkale Üniversitesi’nin sahibi olduğu parsellerden 100 nolu parsel 1044 metrekare, 115 nolu parsel 67 metrekare, 116 nolu parsel 184 metrekare, 117 nolu parsel ise 832 metrekare. Tamamı bitişik vaziyette olan ve imari durumu ticari alan olan parseller için belirlenen muhammen bedel ise tam 99 milyon 997 bin 200 TL. İhaleye katılacaklardan istenen geçici teminat miktarı ise 2 milyon 999 bin 916 TL. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale 20 Nisan 2020 tarihinde üniversitenin İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İhale Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak. Şartnameye göre ihaleyi kazanacakların ödemeyi peşin olarak yapmaları isteniyor.

PARSELLER DENİZLİ’NİN EN DEĞERLİ BÖLGESİNDE 

Pamukkale Üniversitesi’nin satışa çıkardığı araziler, Denizli Ticaret Odası ile Denizli Devlet Hastanesi’nin arasındaki Hastane Caddesi üzerinde yer alıyor. Erdem Polikliniği yanında, Prof. Dr. Erkan Alataş Klinik karşısında yer alan arazi halen otopark olarak kullanılıyor. Şehrin önemli noktalarına yakın olan arazi, mali açıdan da oldukça değerli.

DOZERLE GİRİLEN ARAZİDE KAVGA ÇIKMIŞTI

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, geçtiğimiz günlerde üniversite bahçesinde yaşanan ilginç bir olayla ulusal basının gündemine oturmuştu. Yerli tohum ekimi yapılan üniversite arazinde alt yapı çalışması yapılmasını isteyen Rektör Bağ, bu çalışmaya engel olmak isteyen Prof. Dr. Ali Ramazan Alan ve Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak ile kavga etmişti. Üniversitenin güvenlikleri tarafından darp edilen iki hoca, yaşadıkları olaydan sonra aldıkları darp raporuyla birlikte savcılığa giderek kendilerini dövdürmekle suçladıkları Bağ ve güvenlikçilerden şikayetçi olmuşlardı. Dozerle girilen üniversite bahçesinde yaşanan bu olay medyada geniş yankı bulmuş, rektörün sert tavrı tepkilere neden olmuştu.

NOT: Kaynak göstermek şartıyla isteyen tüm basın kuruluşları özel haberimizi yayımlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir