Kategoriler
Manşet Yaşam

Kasım ayında burçları neler bekliyor?

KOÇ BURCU: Birinci evimiz olan Koç burçlarını Kasım ayında oldukça hareketli ve tempolu bir dönem bekliyor. Aşkta aradıklarını tam anlamı ile bulamasalar da, iş ve kariyer konularında yeni başlangıçlar yaşayacaklar. Kendileri ile barışık olan Koç burçlarını genelde başkaları yüzünden kendilerine küsebilirler ve değersiz hissedebilirler. Partnerleri ile ayrı ise Koç’lar bu dönem bekledikleri mesajları alacaklar ve tekrar denemek için gelen olumlu tavırlara oldukça pozitif dönüşler yapacaklar. Fiziksel görünüşlerini gözden geçirip spor ve diyet gibi konulara merakları artacak ve yeni mekanlarda olacaklar ya da yeni bir yere yerleşme planlarını bu dönem pekiştirecekler. Mutsuz birliktelikleri konusunda da yapıcı değil kararcı ve hükmedici olacaklar. Bu dönem birikimlerini kullanmanın vakti geldi diyip cesurca ticari hamleler yapacaklar ve çok hayattan hırpalanmış Koç burçları bazı konularda kesin ve net kararları sayesinde vicdanen huzura erecekler. Başları bazen kronik bir sinüzit ya da migren sorunları yüzünden oldukça problemlidir bu sebepten bu ağrıların yoğunlaşmaması kendi ellerindedir. Fevri değil sakin olmalarını öneririm çünkü oldukça hareketli bir burçtur. Bazen duygusal basınçlarını gizlerler.

BOĞA BURCU: Evet, Boğa burçları otorite ve kural ya da hiza insanlarıdır. Yalnız fazla kiloları ve iştahlarını pek kural kavramına almazlar. İçsel huzursuz ama dış görüntüleri sert ve sakin görünen Boğa’lar yeni kapsamlı işlerde kararlar ve imzalar atacaklar. Yönetmeyi ve emir vermeyi çok severler. Girdikleri her işte başarı sağlama konusunda oldukça savaşçı ve sabırlıdırlar. Orta yaş Boğa’lar kasım ayı sessizliği tercih ederken, daha genç Boğa’lar iş ve ilişki konularında işlerini şansa bırakmayacaklar. Olumlu haberler ve güzel gelişmeler Kasım ayında Boğa burçlarını bekliyor. Araç değişikliği gündemlerinde olacaktır. Hazır parayı tüketmeyi değil, kredi ya da borç tarzı paralar ile sorunlarını gidermeyi tercih edebilirler. Evliliklerinde ve ilişkilerinde oldukça monoton bir hal sergileyeceklerdir. Tabi orta yaş Boğa’lar sessizlik ve huzur istiyor. Ama dinlenmeyi pek bilmezler. Çünkü iş koliktir bu gurup ve ev almak isteyecekler. Yatırım amaçlı olacaktır bu eylemleri.

İKİZLER BURCU: Öncelikle İkizler burcunda 30 Kasım ay tutulması yaşayacağız ve üçüncü evimiz olan İkizler burcu Merkür gezegeni tarafından yönetilir. Merkür gezegeni üç kasımda retro yapacağından zaten stresli bir ruh haline sahip İkizler burcu Kasım’da kendi varsaydıkları sorunlar ile sevdiklerini ve çevresini üzebilir. İletişimi kuvvetli olsa da genelde bu dönemde kendi yetersiz görme, olayları yanlış anlama ve geçmişe takıp bazı konuların ruh halini bozmasına neden olabilir. Akciğer ve kollar eklemleri hassas ve öncelikle bağışıklığı da pek kuvvetli olmayabilir. Zaten pandemi dönemindeyken ve özelikle Kasım ayında çok daha hastalıklara açık görünüyor. Aman sosyal mesafeye dikkat ve bu gergin Kasım ayına İkizler’in dikkat etmesinde önem var. Unutmamaları gereken en büyük kural tartışarak değil anlayarak tartışmalara katılmaları gerekir. Saplantılı aşkları problem olabilir ve sadist, baskıcı ve bir o kadar kıskanç yönleri ortaya çıkabilir. Maddi konularda da sıkıntıları olan İkizler burçları parasal problemleri anlık şansları sayesinde olumlu yöneteceklerdir.

YENGEÇ BURCU: Ah yengeç burçları bakmayın relaks görünümüne ya da asil duruşlarına, kendi içlerine o kadar döndüler ki ve artık darbe üstüne darbe yemekten o kadar yoruldular ki kimseyi istemiyorlar. Kolay kolay hayatlarında ama yalnız kalmayı da sevmediklerinden herkese mesafe kurmayı ve güvenmemeyi çok iyi öğrendiler. Ama yine Kasım ayında hem çok tedbirli hem de bir o kadar kararlı hareketler yapacaklar ve birikmiş borçlar yavaş yavaş çözüme ulaşacak ve biraz daha enerjileri artacak. Panik atak veya duygu durum bozukluğu ortaya çıkan ruhsal rahatsızlıkları oldukça düzelecek ve sindirim ya da göğüs ile ilgili bazen nefes alamama hissi Kasım ayında yapacakları ve başaracakları olaylar karşısında iyileşmeler gösterecek. Kimseye ihtiyaç duymadan ayakta durmayı bilen genç burçları bu ay parasal konularda beklenmedik yardımlar görecek. Galiba spontane oluşacak güzel dostluklar ve arkadaşlıklar yaşayacaklardır. Kronik yorgunluk hissinden arınıp biraz daha fazla kendilerini eğlendirmeye ve gezdirmeye özen göstereceklerdir. İkizler bana göre kedi gibi tüm sorunların üstesinden gelir ve yine dört ayağının üzerine düşen kedi misali sonunda mükâfatlarını alırlar.

ASLAN BURCU: Evet, beşinci evimizi temsil eden Aslan burçları zevkine düşkün olmasına rağmen maalesef maddi konular ya da bulunduğu yerin yeterli gelmemesi sebebi ile biraz sus puslar biraz sevdiklerine kırgın ve kızgınlar, çoğu kez yalnız kalmayı sevseler de aslında bazen ne istediklerini onlar dahi bilmezler. Kurgu gücü yüksek olan Aslanlar bazen olumlu giden bir durumu yanlış anlaması nedeni ile çıkmaza sokabilirler. Anne ya da baba figürü çok önemlidir. Eğer bu konuda çocukluğunda sorunlar yaşamış ise ne kendini ne de ona inanan ve seven birini mutlu edebilir. Geleneksel kurallara bağlı olan Aslan’lar oldukça çağdaş ve bağımsız görünseler de aslında tam tersidir. Yönetici gezegeni güneş olduğundan, insan canlısı ve yönetme gücü yüksektir ve oldukça merhametli ya da kırıldığını dahi belli etmemek için genelde yalan çok konuşurlar ya da kendilerini olduğundan fazlası göstermek isteyebilirler. 3 Kasım’daki retro onların biraz ruhlarını sıkacaktır ve 30 Kasım Ay tutulması da olacağından bu Kasım ayı Aslan’lar kazanamadıklarına değil kaybettiklerine ve geçmişe çok kafa yorup üzüleceklerdir. Kalp ve sırt bölgelerine her daim dikkat etsinler. Yatak pozisyonları yüz üstü olmasından kaçınmalılar ve sağ tarafa yatmaları çok daha önemli ve pozisyon değiştirmeleri ara ara sırt üstü olmalıdır. Lüksü ve gücü çok sevseler de manevi duyguları onlar için önemlidir.

BAŞAK BURCU: Evet, gelelim altıncı evimiz olan Başak burcuna ve Kasım ayı oldukça hareketli ve aktif aynı zamanda araştırmacı biraz da gergin görünüyorlar. Onları huzursuz eden en önemli konulardan biri de doğru anlaşılmaması oluyor. Başak başkalarını anlamaktan çok anlaşılmaya önem verir çünkü bu konuda oldukça bencillerdir. 3 Kasım Merkür retrosu onların içlerini sıkacaktır ters ve agresif olabilirler. Kasım 14’te biraz rahatlayacaklar ve hatta Kasım ayı maddi sorunlarda rahatlama var. Dış görünüşüne önem veren başaklar yeni ilişkiler arayışına girebilirler ve geçmişteki ilişkilerinden haberdar olabilirler. Artık geçmişe yoğun odaklanmayacaklar ve ileri ve pozitif bir tutum sergileyecekler. Reflü ya da gastrit sorunları yaşayabilirler ve beslenmelerine dikkat etmeliler. Başak’lar yine Kasım ayında kendilerini ispat etme çabalarında olacaklar. İyi bir yönetici ya da otorite tutumu gösterecekleri işleri çok severler. Cinsel istekler artacaktır. Uyum ve ahengi her zaman ilişkilerinde yakalayamasalar da bu onlar için çok büyük problemlere de ayriyeten neden olabilir. Yeteneklerini ön plana çıkaracakları bir Kasım ayı onları bekliyor. Ani kararlar ile hareket etmemelidirler.

TERAZİ BURCU: Sevgi ve aşk burcu olan Terazi’ler yine Kasım ayında ilişkileri ile sınanacaklar ve kaybetme korkusundan bazen aşırı baskıcı, kavgacı yönünü ortaya koyarak olası bitişleri engellemek isteyecekler. Bir dengede pek duramasa da genelde başkalarının dengelerini de kolaylıkla alt, üst edebilirler. Parasal sorunları ve aşırı harcama alışkanlıkları ileride yaşayacağı problemlere neden olacaktır. Kendi içlerinde kavgaları hiç bitmediğinden sürekli ilgi görmek için kasım ayında ellerinden geleni yapacaklardır. Her şeyden çok çabuk sıkılan Terazi’ler rahatlığına oldukça düşkündürler. Her burçtan insanla uyum sağlayamazlar ve ortamların insanıdır. Kasım ayında da çok fazla sosyal olacaklardır. Sağlıklarına dikkat etmeli ve akciğer ve böbrek sorunları yaşayabilirler. Unutkanlık ve acelecilik vazgeçilmez yönleridir. Bazen sakar olabilirler çünkü bir konuya odaklandıklarında çevresine çok dikkat etmezler. İlişkilerde hep kullanılan taraf olabilirler. Ama Kasım ayında “artık dur” diyecekleri kararlı ve tutumlu bir karakter çizecekler.

AKREP BURCU: Sekizinci evimizin yönetici gezegenleri Mars ve Plüton olduğundan özgür ruhları ön plana çıkar ve ölüm, yaşam ve cinsellik gibi hayati konularda oldukça sınanabilirler. Kasım ayı çok karmaşık ve yorgun görünüyorlar. En güçlü özelliklerinden ikisi cesaret ve adalettir. 15 Kasım’da yeni ay Akrep’te olacağından biraz paranoya şekilde taktıkları ve derinden üzüldükleri konuları askıya alacaklardır ve yakın zamanlarda birçok olumsuz konular bazen kayıplar yaşadılar ama bunlarla başa çıkma konusunda oldukça çaba sarf ediyorlar. Yenilik isteyecek Akrep’ler artık bulundukları mekanları ve evlerini hatta eşlerini terk etme kararları alacaklardır. Çünkü boşa çabaladıklarını düşündükleri anda onları kimse tutamaz. Öfkesi ve kararları önünde kimsenin durmasını istemez ve gerekirse kırıcı ya da şiddete dahi başvurabilecek bir tutum sergilerler. Yine Kasım ayı onlar için slogan ya hep ya hiçtir.

YAY BURCU: Dokuzuncu evimiz olan Yay burçları Kasım ayında sinyal veren sağlık sorunlarına önem verecekler. Çünkü hassas bir vücut iskeletine sahip olan bu grup genelde bel tutulması ya da bel fıtığı ve boyun fıtığı bazen kronik romatizmal ağrılar ile sınanacaklardır. Çünkü bu sorunlar ne zaman sinyal verirse önemserler. Aksi takdirde var olduklarını bildikleri sorunları daha çoğu kez önemsemezler. Yanlış kararların ya da birlikteliklerin ceremesini uzun dönemler çeken Yay’lar macera ve aksiyon yönünden yine de bu ay ödün vermeyecekler. Umursamaz halleri ile tanınsalar da aslında felsefe ve seyahat ya da araştırma yönleri çok yoğundur ve oldukça pratik bir akla sahiptir. 3 Kasım Merkür retrosu ve 10 Kasım güneş üçgen Neptün açısı Yay’ları ani iniş ve çıkışlar hatta öfke ile etkileyecektir. Yükseleni Akrep olan Yay burçları 15 Kasım yeni ay ile birlikte oldukça rahatlama yaşayacaklardır. Kendilerini değersiz hissettiren hiç bir ortamda kalmaz ya da en sevmediği ortamda kendini değerli hissederse de gitmez. İnsanlar ve ailesi ya da çevresi için elinden geleni yapmaktan kaçınmayan bu çılgın burcun mensubu olmaktan kendim çok mutluyum. Kasım ayı sürpriz ayı onar için diyebilirim.

OĞLAK BURCU: Onuncu evimizde Kasım ayında beklenilen ödemeler alınacaktır ve her şeyden önce statülerine düşkün olan Oğlak’lar yeni işlere ya da yeni borçlara cesaret ile yöneleceklerdir. Son iki senedir oldukça özel hayatlarında sıkıntılar yaşadılar ve maneviyat konularında elleri boş kaldığından maddi konumları ön plana aldıkları Kasım ayında işleri oldukça yaver gidecektir. Genelde vücutsal sorunları bu burç mensuplarının dişler ve kemikler ve dizler bazen şeker rahatsızlıkları ya da tiroit bezleri yüzünden sorun yaşarlar. Beğenebilmek onlar için sorundur. Çünkü herkesi çok beğenmezler ve dik mağrur duruşları onların gücünden değil yalnız kalmışlığın ve tek savaştığının ya da mutsuz bir özel hayatın göstergesidir. Çoğu kez uzun zamandır psikolojileri yaralı olan ve artık kimseye güvenleri kalmayan Oğlak’lar gizlenmeyi ya da saklanmayı veya gizem yaratmayı iyi becerirler. Ama Kasım ayı tüm duygularını dışa vuracak, aşk ve iş konularında cesur olacaklardır. Ayrılıklar ve birlikteliklerin ya da var olmanın ve belirsiz tüm konuların kararlı davranarak sonuçlarını göreceklerdir. Sinirli olmaları ancak onlara zarar verecektir. Tavsiyem sakin ve konuları detay çerçevesinde ele alarak sonuca ulaştırmaya çalışmalarıdır.

KOVA BURCU: Evet, hayallerimizi ve ideallerimizi temsil eden on birinci evimizin konumunu belirleyen Kova burcunda Kasım ayında sevginin gücünü ve merhametin önemini ya da sağlığın nimetini anlayacakları bir Kasım ayı geçireceklerdir. Kovalar tabiatı gereği dost canlısıdırlar. Hararetli konularda dahi sükûneti sağlar ve sakinliği yansıtırlar. Çok iyi bir dinleyici ve olumlu bakış açıları sayesinde en akıl iradesi kuvvetli burçlarımızdandır. Kova’ları Merkür retrosu çok olumsuz etkilemeyecektir ve 15 Kasım yeni ay onlara uzun zamandır düşündükleri iş ve ilişki kargaşasından çıkmalarına yardımcı olacaktır. Ailesine çok daha fazla vakit anıracaklar ve yardımsever yönleri ile takdir edileceklerdir. Kova’lar cimri değil tutumludur ve gereksiz masraflardan bu ayda kaçınacaklardır.

BALIK BURCU: Onikinci evimiz olan Balık’lar Kasım ayında partnerleri ya da işte patronları veya çalışma arkadaşları tarafından ara ara gereksiz stres altında olabilirler. Kendilerini ifade edemediklerinde öfke patlaması ya da sinirleri boşalabilir ve bazen kırıcı olabilirler. Parasal sorunları pek bitmek bilmese de yaratıcı yönleri sayesinde hafif rahatlama yöntemleri bulabilirler. Bilinçaltı çok kuvvetli olan balıklar hafıza yönünden karışıklıklar yaşayabilirler. Bunun nedeni gerçeği ve hayali karıştırmaktan meydana gelir. 10 Kasım yönetici gezegeni Neptün olan Balık’lar biraz kargaşa, tartışmalar ve yanlış anlaşılmalar yaşayacaklar. Çünkü 10 Kasım’da Güneş, Neptün üçgen halini alacaktır. Bu da Balık’larda aşırı sinir ve ruhsal huzursuzluklara neden olabilir. Balık burçları bazen her şeyi yanlış anlar ve sebepsiz küsmeler, suratlarının gereksiz asık olması çevresindeki insanlarında dikkatinden kaçmaz. Kasım ayı flörtöz olan Balık’lar çapkın bir hal ya da aşırı meraklı ve araştırıcı yönleri ile Kasım ayında fark edilecek. Detayları dahi önemseyen Balık’lar üstünü kapattıkları sorunlarla yüzleşeceklerdir. Bu dönem bağımlı oldukları maddelere karşı müptela olabilir ve birçok konuda yapıcı değil abartıcı olacaklardır. Akciğerleri hassas ve bacakları keza ayakları yorgunluk sinyalleri verebilir. Genelde öfkelerini ağlayarak ya da bağırarak gösteren Balık’lar Kasım ayında aşırı duygusal ve aşırı neşeli haller sergileyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir