Kategoriler
Manşet Yaşam

İstanbul’da serin ve yağışlı hava bekleniyor

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) geçtiğimiz hafta boyunca yurdun tamamına yakın bölümünü etkisi altına alan, Mayıs ayı maksimum sıcaklık rekorlarına neden olan Kuzey Afrika kökenli hava akımlarının, bugün akşam saatlerden itibaren bölgeyi terk etmesi beklendiğini açıkladı. Perşembe sabah saatlerinden itibaren ise yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin edildiği belirtildi.

İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması bekleniyor.

Bölgemizin yarından itibaren (21 Mayıs 2020 Perşembe) Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-12 °C) azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe)  Marmara Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor.

Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya), 23 Mayıs Cumartesi günü bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor.

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması bekleniyor. Ramazan Bayramı’nda hava sıcaklıkların mevsim normalleri altında olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları:

21 Mayıs: Gökgürültülü sağanak yağışlı; en düşük 17, en yüksek 22 derece.

22 Mayıs: Gökgürültülü sağanak yağışlı; en düşük 13, en yüksek 19 derece.

23 Mayıs: Sağanak yağışlı; en düşük 11, en yüksek 18 derece.

24 Mayıs: Parçalı bulutlu; en düşük 11, en yüksek 19 derece.

25 Mayıs: Çok bulutlu; en düşük 12, en yüksek 21 derece.

SARIYER’DE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ İSE ŞÖYLE:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir