Kategoriler
Manşet Yaşam

İstanbul’da kuvvetli yağış bekleniyor

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Marmara Bölgesi’nin (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya ) 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesinin tamamında kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte bölgemizde sıcaklıkların 8 ila 10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe günü bölgemizde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Yağışlı sistemin Cuma günü bölgemizde yağışlara sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ UYARDI

İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre yarın (8 Ekim Perşembe) sabah saatlerinden itibaren il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre; İstanbul’da yarın sabah saatlerinden (06.00) itibaren il genelinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2), yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İşte İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları:

8 Ekim Perşembe- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 23, en yüksek 24 derece.

9 Ekim Cuma- Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.

10 Ekim Cumartesi- Sağanak Yağışlı; en düşük 18, en yüksek 20 derece.

11 Ekim Pazar- Parçalı Bulutlu; en düşük 17, en yüksek 22 derece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir