Kategoriler
Manşet Röportaj

Hayallerinin peşinden giden şarkıcı Derin Su: “MÜZİK BENİM EN BÜYÜK AŞKIM”

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Neler yapıyorsunuz?

Doğma büyüme İstanbulluyum. Aslen melezim. Ülkemi çok seven duygu dolu bir kişiliğim var. Sanat olmadan asla yaşayamam dediğim yerde, Atatürk’ün bir sözü aklıma gelir; “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Benim için o kadar derin anlam içerir ki. Doğaya aşık biriyim. Adeta doğa ile baş başa kaldığımda binlerce şiir yazabilen, hatta roman yazabilen bir hayal gücüne sahibimdir. Yani tipik Balık burcu kadınıyım. Müzik benim en büyük aşkım! Kendim ile baş başa kaldığımda ya şarkı dinler ya da hemen beste yaparım. Bu arada söz ve beste yapıyorum. Yani doğuştan olan bu yeteneğimi kendimde keşfettiğimden beri şarkı yazıyorum. Müzikle ilgim yaklaşık 10 yıldır var. Öncelikle aldığım eğitimler ile başladı. Başta seslendirme eğitimi aldığım ve çalıştığım NTV’de başladı.

Daha sonra kendimi geliştirmek için ses eğitimleri almaya devam ettim ve sonra hayallerimin peşinde gitmeye karar verdim. 2016 Eylül ayında Müslüm Gürses’in okuduğu “Bir Bilebilsen” şarkısını sevgili Ahmet Selçuk İlkan’dan ve bestekarı Burhan Bayer’den satın aldım. İlk şarkı ve klibimiz o zamanın müzik kanalı Kral TV ve Türkiye geneli tüm dijital platformlarda ilk çıkışımı yaparak müzik piyasasına giriş yaptım. Şarkının özelliği orijinalinden farklı versiyon ile çıkarmış olmamdı. “Bir Bilebilsen” remix baya ses getirdi. Şarkıyı Türkçe pop müzikte genç nesillere sevdirdik. Çok mutluyum. Hem Müslüm Baba hayranları, hem de genç neslin sevmesi beni baya onura etti. Daha sonra bestekar bir sanatçı olduğum için kendi şarkılarımı çıkarmanın zamanı gelmişti. 2017’de bana ait olan “Hadi Git” isimli şarkımın remix versiyonunu çıkartarak hayallerimi gerçekleştirmeye başladım. Daha sonra 2019’da Mart ayında kadınlar gününde sözü ve bestesi bana ait “Su Damlası” isimli şarkımı müzik severlerin beğenisine sundum. Mutluyum çünkü bana ait şarkılarımı sevenlerimle paylaştıkça kendimle gurur duyuyorum.

Sanat yaşamınızdaki hedefleriniz neler?

Sanat yaşamımdaki hedefim Türkiye’de idol star olmak. Çünkü günümüzde star çıkmıyor. Starlık vasfı aslında sorumluluk isteyen bana göre asil bir görevdir. Önemli olan zirvede iken onu taşıyabilmektir. Günümüzde maalesef günü kurtarmak için fastfood şarkılar üretiliyor. Sanat ve müzik aşkı bana göre bu değildir. Sanat kalıcı olmalıdır, eser tarihte hep hatırlanmalıdır. Ben mümkün oldukça kendi şarkılarımda buna dikkat etmeye çalışıyorum. Yani ürettiğim şarkının çabuk dillere düşmesi ve ezberlenmesi gereken en büyük detay benim için.

2020’de yeni projeleriniz var mı?

2020’nin ilk şarkısı “İnadına Aşkım” geliyor. Az kaldı! Müzik severlerin beğenisine sunulacak tam bir çekişmeli aşk şarkısı diyebiliriz… Dedim ya duyguların kadınıyım diye. Tabi kısmetse daha ileride ikinci bir şarkı daha gelecek o da sürpriz!…

Şarkı söylerken kendinizi genellikle nasıl ifade ediyorsunuz?

Şarkı söylerken kendi duygularımı katarak okumak keyif veriyor. Bir başkasına benzemek ya da benzetmek değil, Derin Su olarak okumak beni farklı kılıyor.

Müzik dünyasında izlediğiniz bir yol ve kurallarınız var mıdır?

Müzik dünyasında kalıcı olmak istiyorum. Çünkü zirve herkesin harcı değil! Orada kalırken de başarılı işlere imza atmak lazım. Yani devamı gelmesi lazım çünkü “5 şarkı ile patladım bu yeterli, ben zaten ünlüyüm” kafası değil. Bu bir sektör, ne kadar kendimi geliştirirsem ve ne kadar yenilik getirirsem o kadar çok başarılı olacağıma inanıyorum. Her kitleyi ele alabilmek kolay değildir. Bu, zaman ve emek gerektiren bir mevzu. O yüzden aslında ekip işidir. Ekip ve takım ruhunun enerjisi ve en başta kendime inanmak başarıyı getirir.

Kendinizi en iyi hangi tarzda ifade ediyorsunuz?

Kendimi en iyi tarz değil de “en iyi nasıl ifade edebilirim” diye okuyorum. Yani aslında şarkıya bağlıdır. Okumak istediğim şarkının tarzı neyi gerektiriyorsa onu okuyorum. Her çeşit müzik ve beste ürettiğim için hepsini okuyabiliyorum. Zaten yetenek bu noktada devreye giriyor. Sanat üretebilmektir. Pop, arabesk, fantezi, halk müziği ve rap okuduğum tarzlar…

Hobileriniz arasında neler var?

Müzik dinlemek, spor, yüzmek, yürümek ve en önemlisi doğa aşkı… Çiçekler ve denize aşığım. Sık sık Sarıyer’e gelip deniz havası eşliğinde yürümek bana keyif veriyor. Hem ilham alıyorum, hem sporumu yapıyorum. Tam bir Sarıyer aşığıyım. Aslında Sarıyer ikinci evim oldu diyebilirim. Çünkü büyüklerim de burada oturuyor. Sarıyer çok güzel bir yer.

Gazetemiz okuyucularına bir mesajınız var mı?

Sarıyer Gazetesi çok keyifli bir yerel gazetedir. Okuyucuları çok şanslı. Hem değerli gazeteci arkadaşlarım var hem de kaliteli haberler ve kaliteli baskısıyla bana göre diğer birçok yerel gazeteden daha aktif okuyucu kitlesi var. Okuyucularınıza bana ayırdıkları zaman için buradan çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. Beni takipte kalmalarını rica ediyorum. Ben de saygıyla hep birlikte nice baskılara diyorum. Küçük bir ayrıntı sürprizi, Sarıyer konserlerimizi buradan duyacaklarının müjdesini veriyorum.

  

 

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – ÖZEL RÖPORTAJ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir