Kategoriler
Manşet Yaşam

Hafta sonu Sarıyer’de hava nasıl olacak?

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Hava sıcaklığının güney ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, kuzey ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güneybatısı ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa),Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güneybatısı ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa),Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, Karadeniz sahil şeridinde fırtınaya bağlı yüksek dalga oluşum riski vb.) dikkati ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

PEKİ, SARIYER’DE HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Sarıyer’de hafta sonu Cumartesi günü yağış beklenirken, Pazar günü ise hava parçalı bulutlu ve yer yer güneşli olacak. Sarıyer yeni haftaya parçalı bulutlu bir havayla başlayacak. Ancak Salı ve Çarşamba günü yeniden yağışlı havanın etkisi altına girecek. İşte Sarıyer’in hava durumu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir