Kategoriler
Manşet Yaşam

Evde kalmadılar, Belgrad Ormanı’na akın ettiler!

Koronavirüs salgını nedeniyle ’evde kal’ uyarıları yapılıyor. Birçok iş yeri de evden çalışma düzenine geçmiş durumda. Günlerdir birçok kişi bu uyarıları dikkate alarak, virüsün yayılmaması için evinden çıkmıyor. Sarıyer’de ise durum farklı. Özellikle hafta sonları İstanbullu vatandaşların akın ettiği Belgrad Ormanı, evde kal uyarılarına rağmen doldu taştı. Ormandaki otoparklarda yoğunluk yaşandı.

GÜVENLİ MESAFEYE UYMADILAR!

Ancak bazı İstanbullular bugün havanında da güzel olmasını fırsat bilerek Belgrad Ormanı’na akın etti. Belgrad Ormanı’nın girişine gelen araçlar kapıda uzun kuyruklar oluşturdu. Araçların bazılarının üzerinde bisikletlerin de olduğu görüldü.

İçeri giren araçlar ise piknik alanının etrafında bulunan otoparkları doldurdu. Ormanda gelinlik ve damatlıkla gezen bir çift de dikkat çekti. Çocuklarıyla gezmeye gelenlerin yürüyüş yaptıkları ve sosyal mesafe uyarısına uymadıkları görüldü. Piknik masalarında yanlarında getirdikleri yiyecekleri tüketen ve sohbet edenlerin sosyal mesafeyi de korumadıkları görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir