Kategoriler
Manşet Sektörel

Askıda ekmek Mc Royal ile başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sektörde 26 yıllık güvenilirliğiyle Sarıyer Merkez’de aranan kaliteli lezzetlerin adresi olan MC Royal hizmet kalitesiyle müşterilerinin beğenisini kazanırken ihtiyaç sahibi vatandaşlara da askıda ekmek ile ulaşıyor.

Mc Royal’in sahibi Adil Yıldız, Türkiye’de askıda ekmek geleneğinin öncüsü olduklarını ifade ederek Sarıyer Gazetesi’ne şöyle konuştu; “Aslında askıda ekmek bize gelen Koç Üniversitesi öğrencilerinin verdiği fikirle ortaya çıktı. Yurt dışındaki cafelerde askıda kahve olduğunu söylediler. Kahvesini içen vatandaş bir tane de fazladan alır ve cafeye bırakırmış. Biz de Mc Royal olarak bunu askıda ekmek olarak başlatmış olduk. Kendisine ekmek alan vatandaş bize askıya ekmek bırakıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar da gelip ekmeğini alıyor. Askıda ekmek paylaşma duygularının gerçekten çok güzel yaşandığı bir geleneğe dönüştü. Türkiye’ye yayıldı. Sarıyer’de de gün geçtikçe artıyor. Amaç ekmeğimizi paylaşmaktır.”

“Paylaşmak mutluluk verici”

Mc Royal olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara askıda ekmekle ulaşmanın mutluluk verici olduğunu söyleyen Yıldız, “Sarıyerli vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlılar. Her gün mutlaka askıda ekmeğimiz oluyor. Mc Royal olarak bizler de vatandaşların bu iyilik, paylaşma ve yardımlaşma geleneğinin sürdürülmesine aracı olmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Biz isteriz ki her eve ekmek girsin ve bu yardımlaşma artarak devam etsin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir