Kategoriler
Kültür-Sanat Manşet Altı

SSM’DE HAFTASONU ATÖLYELERİ

7-8 ve 9-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen çalışmalarda eğlenceli deneyimler yoluyla öğrenme sürecinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Bilgi için 0546 510 05 75 numaralı telefonu hafta içi 09:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 arasında arayabilirsiniz.

El Yazması Kitap Atölyesi (7-8 yaş)

Yazının tarihçesinin aktarıldığı atölye kapsamında çocuklar, farklı alfabe ve yazı sanatları konusunda bilgi edinecek, SSM Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonunu ziyaret ederek, isli mürekkep ve kamış kalemlerle kendi hat çalışmalarını gerçekleştirecekler. Çocukların el yazması kitapların değeri konusunda bilgilendirilmesinin amaçlandığı atölyede örüntü, simetri, ciltleme, kapak süsleme gibi teknikler öğretilecek ve uygulamalı çalışmalar yoluyla bu bilgilerin pekişmesi sağlanacak.

Hat Sanatıyla Stop Motion Animasyon Atölyesi (9-12 yaş)

Hat sanatının bir parçası olan “yazı resim” tarzına odaklanan çalışmada katılımcılar, harfleri kullanarak kuş, gemi, balık, kaplan motifleri oluşturacaklar. Sonraki aşamada ise yine kendi yazdıkları senaryolar doğrultusunda, stop motion animasyon tekniğiyle bu motifleri hareketlendirecekleri filmler çekecekler.

Elektronik Heykeller (7-8 yaş)

Sanat tarihinde heykel formu üzerine bilgi edinecek çocuklar, bu öğrendiklerini elektronik atıklar üzerinden uygulayarak heykel yapacak ve böylece heykel sanatının geleceği üzerine düşünme imkânı bulacaklar.

Atıktan Çözüme (7-8 yaş)

Bu atölye çalışmasında çocuklar, inovatif çözümler geliştiren uzmanlar olduklarını hayal edecek ve inovasyon kavramı üzerine düşünecekler. İnsanların hayatını kolaylaştırıcı, sağlığı, neşeyi artıran ya da okul ortamına katkıda bulunmak amaçlı tasarımlar yaparak bunları elektronik atıklar ve yardımcı malzemelerle hayata geçirecekler.

Elektronik Atıklar Canlanıyor – Stop Motion Animasyon Atölyesi (9-12 yaş)

Bu atölye çalışmasında çocuklar, elektronik malzemelerle tasarladıkları karakterleri kullanarak, kendi yazdıkları senaryolar doğrultusunda stop motion filmler hazırlayacaklar.

Önemli Bilgiler:

  • Atölyelere katılım bedeli 50 TL’dir.
  • Atölyeler en az 5 kişilik katılımla yapılacaktır. Katılım oranının sağlanamadığı atölyeler olması durumunda, bilet sahipleri tercih ederlerse aynı atölye programı kapsamında gerçekleşen ve kontenjanı olan atölyelere değişiklik yapabilir veya bilet iadesi talep edebilirler.
  • Katılım oranı dışında, programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.
  • Atölyeye katılım için SSM Mağaza adresinden gönderilen e-posta yeterlidir. Ayrıca basılı bilet gönderilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir