Kategoriler
Kültür-Sanat Manşet Altı

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN 1 MAYIS’A ÖZEL KIRAÇ KONSERİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne özel Kıraç konseri, emek ve alın teri ile İstanbul ve ülkemizin gelişmesinde önemli role sahip işçilerimize moral olması dolayısıyla yerin 72 metre altında Gayrette–İstanbul Havalimanı Metro Hattı inşaatında düzenlendi.

Konser öncesinde Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Alın teri ve göz nuruyla, İstanbul’u ve ülkemizi ellerinde büyüten tüm işçi ve emekçilerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüzü en içten dileklerimle kutluyorum. 1 Mayıs’ı Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2009’dan bu yana resmi tatil olarak kutluyoruz. Cumhurbaşkanımızın her vesile ile ifade ettikleri gibi; “İşçilerimizin hakkının hukukunun korunması için yapılan tüm gayretleri canı gönülden destekliyor,” emekçi ve işçilerimizle İstanbul’umuz için omuz omuza hep birlikte çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul Emekçilerin Ellerinde Yükseliyor”

Çalışmanın ibadet olduğuna inandıklarını dile getiren Vali Yerlikaya, “Bugünümüzü ve yarınımızı işleyen tüm emekçilerimize daima hürmet ediyor, nasır tutan elleri öpüyor başımıza koyuyoruz. Çünkü Türkiye işçisi ve emekçisiyle büyüktür. İstanbulumuz’da dört buçuk milyona yakın emekçi kardeşimiz bulunuyor, İstanbul onların ellerinde yükseliyor.” sözleriyle devam etti.

Vali Yerlikaya, “Evet her iş zor, bazıları ise daha zor. Güneşi görmeden yerin altında çalışmak bu zor işlerden biri. Şu anda Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro inşaatında yerin 72 metre altındayız. Burası İstanbul’da yeraltında çalışılan en derin mesafedeki şantiye. Yeraltında yeni yollar açan işçilerimizin yanındayız. Evde kaldığımız bugünlerde morale ihtiyacımız var. Bugün sevgili Kıraç’la evlerinize misafir olacak, hep birlikte moral depolayacağız.” dedi.

“Şükürler Olsun Tünelin Ucunda Işık Göründü”

Konuşmaya salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara değinen Vali Yerlikaya, “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle tarihi bir sınavdan geçiyoruz. Aldığımız tedbirlere gösterdiğiniz anlayış, sabır ve hassasiyete teşekkür ediyorum. Biliyorum, İstanbul’un şu güzelim baharında evde kalmak çok zor, ‘biraz sabır’ demekten hoşnut değilim ama ‘biraz daha sabır’ diyeceğim, az kaldı. Şükürler olsun tünelin ucunda ışık göründü. Aydınlık günler için kurallara tam riayet etmeye hep birlikte devam edeceğiz. Salgınla mücadele günlerinde sağlık çalışanlarımız tarihi bir hizmette bulunuyorlar, hepsine teşekkür ediyorum. Vefa Sosyal Destek Gruplarımızda 112, 155 ve 156 çağrı merkezlerimizde hürmet ve vefa ile çalışan tüm kardeşlerimizin her birine teşekkür ediyorum. Onların sayesinde sizlerden gelen 500 bini aşan çağrıyı cevapladık, Allah hepsinden razı olsun.” diyerek pandemi döneminde çalışanlara teşekkür etti.

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

Emeğin kutsal olduğunu ifade eden Vali Yerlikaya, “Medeniyetimizde işçinin hakkını alnının teri kurumadan vermek esastır. İşçisinin hakkını alnının teri kurumadan teslim eden, ülkemizin kalkınması için emek veren tüm iş insanlarımız da var olsun. Hepimiz sevgi, saygı, sağlık ve huzur için, daha güzel bir dünya için el ele veriyor, emek veriyoruz. Alnımızın teri İstanbul için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Sesimizin, sözümüzün sizlere ulaşmasını sağlayan tüm radyo ve televizyonlarımıza teşekkür ediyorum.” cümleleriyle sözlerini noktaladı.

Canlı Yayınlarla Kıraç Konseri Evlere Ulaştı

Vali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak konsere başlayan Kıraç, konseri düzenleyen İstanbul Valiliği’ne ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya teşekkür etti.

Kıraç’ın sevilen şarkılarını seslendirdiği konser, radyo ve televizyon kanalları ile sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Konser, Vali Yerlikaya’nın Kıraç’a çiçek takdimi ile tamamlandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir