Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Yeni normalin “üç kuralını” ihmal etmeyelim!

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Pandemi kısıtlamaları yavaş yavaş kalkıyor ama salgından korunma tedbirlerinin en önemli üç kuralının kesinlikle ihmal edilmemesi gerekiyor. Biz corona virüsü gözle göremiyoruz hatta dünyada şu anda bulunan corona virüslerin toplamını bile göremeyiz ama biz de bu üç kurala uyarak corona virüsün de bizi görmesini engelleyebiliriz ve de kesinlikle engellemeliyiz. Bu üç kural ellerimizi sık sık yıkamak, maske takmak (virüsle ilgili), mesafeyi korumak… O zaman virüs de bizi göremeyecektir.

Virüs bizi göremediği zaman hayat bulamayacak ve dünyayı terk edecektir. Bu diğer virüsler için de geçerlidir diye düşünüyorum. Unutmamamız gereken bazı şeyleri “zorla yapmamız” değil “yaşam tarzı” olarak yapmamız önemlidir. 

Yeni normalleşme süreci belirlenmeye başladı. Devletimizi yönetenler gereken tedbirleri alarak bizim salgından birçok ülkeden daha az etkilenmemizi ve zarar görmememizi sağladı. Artık kendi kendimizi korumamızın zamanı geldi. Artık ekonomiyi canlandırmanın yaşamımızı hareketlendirmemizin zamanı geldi.

Yeni normalleşmede üç kuralı kesinlikle ihmal etmeyeceğiz yaşamaya devam edeceğiz. Şimdilik bu kadar hükümetimiz ekonomi savaşı veriyor önemli siyasi gelişmeler var gelecek yazım daha kapsamlı olacaktır.

“Su uyur, düşman uyumaz” derler salgınla uğraşırken bile “nasıl kötülük yaparım da Türkiye’ye zarar veririm” diye düşünen terör belaları var. Onlara da göz açtırmadan mücadele devam ediyor.

Biz de Türk milleti olarak sağlam, dimdik atakta kalıp devletimize en büyük desteği vermeliyiz. Hoşça kalın sevgiyle kalın, sağlıkla kalın. Her şey gönlünüze göre olsun inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir