Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Ütopya vadetmemek gerekiyor

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Selamlar sevgiler dostlarım;

Coronavirüs salgını Çin’de hızla yayılıyor. Hem bulaşan insanlar hem de virüsün öldürdüğü insanlar hızla çoğalıyor. Türkiye’mizde süratle alınan tedbirlerle (Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının) virüsün Türkiye’ye ulaşmasını önlediler. Halen aynı şekilde mücadele devam ediyor. Tabi ki mevsimsel soğuk algınlıkları ve gribal enfeksiyonlar normal seyrinde devam etmektedir.

Türkiye’mizin dış siyaseti Suriye illetinin başımıza açtığı sıkıntıları bitirebilmek için diplomatik girişimlerimiz hızla devam etmekte, inşallah ulaşılacak olumlu neticelerle silahlı müdahalelere gerek kalmadan anlaşmalar sağlanabilecektir.
Libya’daki ateşkesi bozanlara karşı Avrupa Birliği ve birleşmiş milletlerin alacakları daha etkili yaptırım kararlarıyla konuşarak çözüme ulaşılmasının gerçekleşmesi başarılacaktır diye düşünüyorum.

Doğu Akdeniz’deki başarılı arayışlarımız devam etmektedir. Bütün bu mücadeleler Türkiye’nin ekonomisinin düzelmesini yavaşlatmaktadır. İç siyasette FETÖ ve PKK mücadelesi bütün hızıyla devam etmektedir. PKK kararlı mücadeleyle artık sona erme noktasına hızla yaklaşmaktadır. Kahraman TSK ve bütün güvenlik güçlerinin PKK’yı bitirme kararlılıkları sayesinde PKK için yolun sonu gözükmektedir. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun.

FETÖ mücadelesi ise daha çok hukukla mahkemelerle ve çok kararlı bir şekilde devam etmektedir. İçimize karışmış bir örgütle mücadelenin şekli görünen düşmanla mücadele etmekten çok daha zor ve hassastır.
Kararlılık ve doğruluk vatan severlik bu mücadelede de başarının anahtarıdır. Allah devletimize zeval vermesin milletimizin yardımcısı olsun.

Türkiye’mizin geleceği parlak olacaktır. Yeni yetişen gençlerimiz vatanını seven ve çok akıllı bireyler olarak yetişmektedir. Onları kandırmak mümkün değildir. Birlik beraberliğimizi korumalıyız, siyasetimizi ve eleştirimizi ona göre ayarlamalıyız. Birbirimize saygı göstermeliyiz.

CHP olağan kongrelerine devam ediyor. İstanbul İl Başkanı hak eden seçildi ama bir yarış olmadı. Genel başkanın istediği şekilde oldu, çok daha coşkulu olabilirdi ama olmadı… Kurultay da bir benzeri olacak gibi benim görüşüm tabi ki. Bir de Türkiye’nin gerçeklerini konuşmak, akla ve bilime uygun nasıl düzelteceğini söylemek gerekir. Ütopya vadetmemek gerekiyor. Bir de toplumdaki kutuplaşmayı önleyecek konuşmalar yapmak, siyaseti böyle devam ettirmek, siyaseten hedefe ulaşmak demektir.

Bütün siyasi partiler ve siyasetçiler için geçerlidir. Türkiye’mizin ihtiyacı olan budur. Mevcut hükümet sisteminde halka inmek halkın içine girmek bağlı oldukları siyasi partiyle olacaktır. Bu durumda doğruları Cumhurbaşkanı’na iletmek, gördüklerini anlatmak onların en büyük görevidir. Cumhurbaşkanımız halkın içinden gelen bir Cumhurbaşkanıdır. Halkın ezilmesini değil mutluluğunu ister.

Türkiye’de her seçilmiş ve atanmış öncelikle kendi görevini yapmalı ve başarmalıdır. Kendi görevini yerine getirmeden başkalarını eleştirmek boş işlerle uğraşmak demektir. Gelecekte her şeyin gönlünüze göre olmasını dileyerek; hoşça kalın sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir