Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Ülke gündeminden satır başları…

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Pandemi (salgın) hala bütün hızıyla devam ediyor. Azalıyor derken ikinci zirveyi yaptığını görüyoruz. İnşallah bundan sonra azalır ve normal seyrine döner. Yakında aşılar da bulunacak ve sıradan bir hastalık konumuna girecektir.

Ama temizlik, maske ve mesafe (tmm) kuralına sonuna kadar riayet etmemiz gerekiyor. Maske takmadığı için ikaz edilen ama ikaz edenlere saldıranları toplum olarak hiç affetmeyeceğiz.

Pandemi devam ederken hepimizin yaşamlarını kötü etkilediğini görüyoruz. Hepimiz (bütün insanlar) normal yaşamımızdan ve hedeflerimizden çok uzaklaştığımızı gördük. Yaptığımız planların durumumuzun daha iyi olması için yaptığımız çalışmalarımızın hepsi alt üst oldu. Yaşam kalitemiz bozuldu, gelir seviyemiz düştü ve ekonomimiz bozuldu. Devletimiz, Sağlık Bakanlığı’mız gereken tedbirleri alıp erken davranması ve sağlık çalışanlarımızın öz verili çalışmaları sayesinde çok daha kötü durumlara düşmedik. En üstten en uca bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkürler. Çalışma sırasında virüsten ölenlere Allah rahmet eylesin. Virüsten kurtulamayıp ölen insanlarımıza da Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar diliyorum.

Virüsten bir an önce kurtulmak için, hatta grip ve diğer virüslerden de kurtulmak için tmm, tmm, tmm! Yani temizlik, maske ve mesafe… Birbirimize saygımız ve sevgimiz olduğunu göstermek için mutlaka (tmm) uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’mizin etrafında dönen bin bir kötülük mevcut. Ülkemiz bu kötülüklerle baş edebilecek durumdadır.

Batı’da, Doğu Akdeniz’de, Güney’de çok büyük meselelerimiz var. Yeni olarak da Azerbaycan’ın Ermenistan anlaşmazlığı da bizim için bir sorundur.

Ülkemizin savunması için gerek silah, gerek teknik eleman, gerekse bilgisayar teknolojisi olarak çok büyük kazanımlarımız olmuş ve havada karada denizde bu teknolojileri kullanabiliyoruz. Allah ordumuza, güvenlik güçlerimize moral ve güç versin. Bugüne kadar vatan uğruna can veren şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah.

PKK terörünü neredeyse bitirdi devletimiz. Bu lanet olası teröristlere yardım eden, destek veren, lanet etmeyen ne kadar vatan haini varsa hepsi yerin dibine girsin diyorum.

Türkiye’miz yeraltı zenginlikleri bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Yeraltı zenginliklerini kullanamayan ülkeler büyüyemez ve gelişemez. Bazı madenlerimizi yabancılara çıkarttırabiliyoruz. Yakın bir gelecekte bulduğumuz doğal gaz gibi hepsini kendimiz işletebiliriz diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde CB başkanımızın başkanlığında Teknofest adı altında birçok konuda üniversiteli gençlerimizin başarılı çalışmalarını, gösterilerle hayranlıkla izledik. Gurur duymamak elde değil. Hepsi pırıl pırıl gençlerimiz CB tarafından ödüllendirildiler. Ayrı ayrı ekip olarak CB başkanlığında kollarını göğüslerinde birleştirerek dimdik resimler çektirdiler çok güzel bir görüntü teşkil ettiler.

Bu imkanı sağlayan başta sayın CB olmak üzere, sanayi bakanımıza ve katılan önderlik eden kuruluşlara teşekkürler diyorum. Gençlerimize imkan sağlandığında neleri başarabileceklerini gösterdiler. Hem ülkemizin hem Türkiye’de yaşayan bütün insanlarımızın virüs belasından ve her türlü sıkıntıdan tez zamanda kurtulup mutlu, huzurlu ve sağlıklı Türkiye’nin insanları olmamızı bütün kalbimle diliyorum.

Hoşça kalın, sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir