Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Maskeli yaz

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – KÖŞE YAZISI

Koronavirüsle mücadele devam ederken gelecek günler belirsizliğini koruyor… Bu yaz 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine girsek de maskeli bir yaz yaşıyoruz.

Hayatımıza bir anda dahil olan maskeye alıştık sayılır! Toplum ulaşımda ve sokakta maske takma zorunluluğu var.

Günler hızlı geçiyor… Mart ayından bu yana topyekun bir mücadelenin içerisindeyiz. Dileğimiz bu mücadeleyi en az kayıpla sona erdirebilmek.

Peki, neler öğretti bu süreç bize… Bence en başta “nefes” alıp vermenin mucizevi güzelliğini. Maskeyle kısıtlanan nefesimizle yetinmeye çalışırken bunu öğrendik.

Temizliği öğretti, yine yine yeniden… Aslında bilip de unuttuklarımız da yok değildi. Kolonyanın hayatımıza bu hızla döneceğini bilemezdik…

Tüm bunların yanı sıra belki biraz sohbet etmenin, bir arada olmanın, akıp giden kalabalık sokakların da kıymetini öğretti.

Birçok yalnızlığımızı kalabalıklar içinde eritip yok ediyormuşuz meğer!…

Yaz mevsimleri çabuk mu biter, yoksa böylesine güneşli bir şarkı gibi tutturdun mu akıp giden günlerin güzelliğinden midir…

Maskeli bir yaz yaşıyoruz. Daha ne kadar süreceği belli olmayan bu günleri bile gelecekte özleriz belki kim bilir. İnsanın hayatından geçen her gün izler bırakır. Elbette bu günlerin de izleri kalacak. Ama hepimiz için sağlık olsun, gerisi zaten gelir.

Hayatın her alanında empati kurabilmek önemli. Bu anlamda yaşadık ve gördük ki aslında hiç kimse birbirinden farklı ya da üstün değilmiş. Ne pahalı parfümler, ne pahalı mekanlar, ne pahalı giysiler. Çünkü aslında yaşamak o kadar “yalın” bir meseledir ki gün gelir yaşam bizi tüm eklerimizden arındırıp böyle bir anda en yalın hale getiriverir.

Artık güzel kokan toplu taşıma araçları, birbirini ezercesine koşturmayan daha düzenli kalabalıklar var. Günler hızla geçiyor, koronavirüs salgının biteceği ve maskesiz bir yaz sabahına uyanacağımız günler dileğiyle.

Sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir