Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

İnsanlık çok büyük bir tehlikeyi paylaşıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

2020 gerçekten Türkiye’mizin çok büyük sıkıntılarla, akla sığmayan olaylarla karşı karşıya kaldığı birde hepsine yok artık dedirtecek Corona virüsü gibi hayatımıza kasteden salgın hastalık yaratan bulaşıcı, öldürücü ve hızla yayılan bir virüsle girdi ve devam ediyor.

Türkiye’miz melun PKK ile süpürme harekatlarıyla çok başarılı şekilde mücadelesine devam etmektedir ve artık bitirme noktasına iyice yaklaşılmıştır. YPG-PKK birlikteliğinden doğan Suriye sınırından Türkiye’ye yapılan saldırıları Suriye içersinde takip ve imha için yapılan önemli harekatlarla bitirerek Amerika ve Rusya ile tampon bölge konusunda önemli bir noktaya ulaşılmıştır. Fakat Suriye rejim güçlerinin yapılan anlaşmaları bozarak bölge halkının Türkiye sınırına doğru kaçmalarına sebep olmuştur. Kalleşçe davranarak Şehitler vermemize sebep olan Suriye rejim güçlerine bulundukları yerleri başlarına geçiren TSK ateşkes kararı alınmasında etkili olmuştur. Şehitlerimize rahmet gazilerimize acil şifalar dilerim, göz bebeğimiz ordumuza ve canlarını vatan için ölüme atan güvenlik güçlerimize teşekkür borçluyuz Allah muvaffak etsin ayaklarına taş değmesin inşallah.

Corona virüs konusunda çok atik davranan Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlar alınan tedbirlerle virüsün Türkiye’ye girmesinin gecikmesini başardılar. Elbette virüsün ülkemize girmesi kaçınılmazdı çünkü insanlar hareket halinde şu anda yurt dışından gelenlerin dışında rastlanan vaka yok, milletçe açıklanan tedbirlere titizlikle uymalıyız, eleştirilerimizi yapacağız ama yapıcı davranmakta çok önemlidir. Toplum olarak doğru yapılanı da eleştirilerimiz kadar takdirle karşılamalıyız. Yani bana göre şu anda siyaset üstü olmalıyız ve mücadelemize bilimin ışığında devam etmeliyiz, bizim yaşlılarımız da gençlerimiz kadar değerlidir. Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulunun kimseden etkilenmeden kararlılıkla süreci yönetebilmeleri çok önemlidir. Alınan tedbirlerin kararlılıkla ve ayırımsız uygulanmasını takip etmek hepimizin görevidir. Kötü niyetli kişilerin bizi kandırmalarına izin vermeyelim ve resmi olarak söylenenlere inanalım. Çok büyük bir tehlikeyi bütün insanlık paylaşıyor. İnşallah kısa sürede hep birlikte yeneceğiz başaracağız diyorum.

Okulların eğitime ara vermeleri, üniversitelerin eğitimi ertelemeleri, spor karşılaşmalarının seyircisiz oynatılması, bar, pavyon, gece kulüplerinin kapatılması gibi alınan radikal kararlarla durumun ciddiyetini kavramış olmamız lazım. Belki daha da ileri tedbirler alınabilecektir. Milletçe bu kötü günleri kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum. Hep birlikte çok güçlü olmalıyız.

Hepinize saygı ve sevgiler, hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir