Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

HOŞ GELDİN 2021!

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – KÖŞE YAZISI

Yaşamda yol alırken belki de en önemli şey umudunu yitirmemektir. Her yeni yıla girerken hepimizin içinde yepyeni umutlar belirir. Keşkelerde kalan hedefler için önümüze yeni fırsatlar çıkacağını, ötelediğimiz her şeye bir adım daha yaklaşacağımızı ve çok daha mutlu olacağımızı düşünürüz…

Hayatta her şeyin başı sağlıktır. Bunu bize en acı şekilde öğreten yıl da 2020 oldu. Koronavirüsle mücadele sürecinde hayatını kaybedenler, hasta olup da iyileşenler oldu… Yeni normallerine alışmaya çalıştığımız hayatımıza yepyeni kelimeler girdi. Bu süreçte tüm sevinçlerimiz hüzünlerimiz maskelendi, nefes almak zorlaştı… Önceden hayal etsek de aklımıza dahi getiremeyeceğimiz süreçler geçirdik… Pandemi daha ne kadar devam edeceğini bilmediğimiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah herkes için sağlık temennisiyle bir an önce bu sürecin sona ermesini diliyorum…

Pandemi sürecinin yanı sıra gelişen teknolojilerle de birçok iş alanında insan gücüne ihtiyaç azalıyor. Alışageldiğimiz birçok şey değişime uğruyor. Tüm bu değişim hızlıca gerçekleşirken hazırlıksız yakalananlar için süreç zorlayıcı oluyor. Pandemi nedeniyle ekonomik anlamda zorluklar yaşadık ve yaşıyoruz. Yeter ki sağlığımız yerinde olsun gerisi kolaylıkla gelir diyerek şimdi gözlerinizi kapatın ve dünyayı en sevdiğiniz renge boyayın. Oraya kalbinizden geçen her bir umudu yıldızlar halinde serpiştirin. Hayat her ne getirirse getirsin sizin yıldızlarla dopdolu ışıltılı bir yolunuz olsun. O yol sizi mutluluğa götürsün. Bu yıl ertelediğiniz her şeyi birer birer hayata geçirin… Değişmesini istediğiniz her ne varsa önce kendinizi değiştirecek adımlar atarak yola koyulun. Tüm yorgunluklarınızı ve kırgınlıklarınızı bir kenara bırakın. Göreceksiniz ki oldukça hafifleyeceksiniz. Kendinize biten bir yılın özetini çıkarırken gerçekçi olun. Dilinizde “ama” ile başlayan cümleleri bir kenara bırakın ki aklınızda “keşke” ile dolu düşünceler kalmasın.

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Saniyeler, dakikalar, saatler, günler, haftalar ve aylar su gibi akıp gitti… Acısıyla tatlısıyla 2020 yılı sona ererken yeni bir yılın başlıyor olması elbette umutlarımıza da yepyeni kapılar açacaktır. İnsan yaşamdan bir yıl daha yaş alırken biten bir yılın kendince muhakemesini de yapıyor. Biten yılda neler hedefledik ve bunların ne kadarını gerçekleştirebildik… Kimbilir!

2020’yi geride bıraktık… Artık önümüzde ömrümüze eklenecek yepyeni bir yıl var! Yeni yıl tüm isteklerimizi sunsun, yaşam rengarenk bir gökkuşağı olsun. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum. Hoş geldin 2021… Dilerim tüm dünya için sağlıklı bir yıl olur. Herkese iyi seneler dilerim.

Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir