Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Her alanda başarılı bir ülke olmayı diliyorum

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Günler, haftalar, aylar yaşayan için çok çabuk geçiyor… Tabi geçerken sıkıntısız ve sağlıklı geçmesi çok önemli, hele bu koronalı günlerde çok daha önemli, dileğim insanlarımızın korona gibi pandemi yaratan virüslerden daha fazla sıkılmadan ve üzülmeden kurtulabilmesidir. #Temizlik #maske #mesafe kuralına tam olarak uymamız gerekli, bu birbirimize olan saygı ve sevgiyi de kuvvetlendirecektir.

Sevgili dostlarım, sağlığımız olmadan hiç bir şeyi başaramayız, devlet millet için vardır. Millet olmazsa devlet olmaz. Devletimiz milletini salgından koruyabilmek için elinden geleni yapıyor, peki biz kendimizi ve yakınımızdakileri korumak için elimizden geleni yapıyor muyuz? Tabi ki kurallara uyan vatandaşlarımız çok yüksek oranda ama bana bir şey olmaz gibi sığ düşüncede olanların sayısı da az değil pandeminin uzaması ekonomimizin iyileşmesini de zorlaştıracağından hep birlikte inanarak kurallara uymalıyız.

Türkiye’miz büyük bir ülke, bu büyüklük sadece nüfus olarak değil coğrafi olarak da çok büyük. Bir ucunda deprem felaketi olurken, diğer ucunda sel felaketi ve bir diğer köşesinde yangın felaketi olabiliyor! Devletimiz bu felaketlerden zarar gören vatandaşlarımıza da sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla yardım elini uzatıyor, kurtarmak için uğraşıyor, mal kayıplarını telafi ediyor ve can kayıplarına manevi olarak ortak olup üzüntülerini paylaşıyor.

Doğu Akdeniz’de aradığımız doğalgazı bulacağız derken Karadeniz’den doğalgaz bulundu müjdesi geldi. Hem kaliteli ve hem de Türkiye’mizi bir süre ekonomik olarak rahatlatacak miktarda olduğunu söyledi Cumhurbaşkanımız, sıkıntı ve karamsarlıkların içersinde müjde gibi algılandı. Yoğun bir emek harcama sonunda bulunan doğalgazın ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

İnşallah Doğu Akdeniz’deki aramalardan da müjdeli haberler gelecektir. Emeği geçenlere, başarıya inanarak çalışanlara ve onlara destek olanlara, vatan için iyi bir iş yapmış olmayı düşünenlere sonsuz teşekkürler.

Türk insanının fırsat verildiği zaman çok büyük başarılara imza atabileceğini görebiliyoruz. Kısa bir geri dönüşle enerjinin değerini tespit ederek ve araştırmalardan alınan bilgilerle denizlerimizde doğal gaz olduğuna inanarak enerji politikası yaratıp bununla ilgili son derece kullanışlı en son teknolojileri haiz gemileri almak çok önemli yatırımdır ve bu miktarda bir gaz rezervi bulunması da doğru bir yatırım olarak görülmelidir.

Bakanların dediği gibi eğer alt katmanlarda daha büyük rezervlere ulaşılırsa bizim için çok daha rahatlatıcı olacağını ve Türkiye’mizin enerji üreten devletler sırasında önemli bir yer alacağını düşünerek araştırmalara devam etmeliyiz.

Türkiye’mizin zenginliği olarak değerlendirilen buluşun milletimize ait olduğunu herkesin bilmesi gerekir.

Türkiye’mizin çözülmesi gereken iç ve dış meseleleri vardır. Bu meselelerin ülkemizin ve milletimizin menfaatine çözülmesini ve Türkiye’mizin her alanda başarı kazanan bir ülke olmasını diliyorum.

Hoşça kalın sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir