Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Büyükşehir-Sarıyer ikilisi ne yapıyor?

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – KÖŞE YAZISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi arasındaki parti ayrımı son seçimlerde ortadan kalktı. Artık her iki belediye CHP’li… Peki seçimin üzerinden geçen yaklaşık 17 aya, 500 güne rağmen Sarıyer’de ne değişti?

Yıllardır yapılması beklenen Balıkçılar Çarşısı neden yapılmıyor? Sarıyer’de, İBB’ye ait araziler üzerindeki hak sahibi vatandaşlara neden satılamıyor? Sarıyer’in çehresini değiştirecek, Sarıyer’i daha cazip hale getirecek projeler neden hayata geçirilemiyor?

Seçimin üzerinden geçen bunca zamanda Sarıyer için neler yapıldı? Açık konuşmak gerekirse Sarıyer ve İBB ikisi bunca zaman boyunca ilçemiz için elle tutulur ciddi projeler geliştiremedi. Büyükşehir’in Sarıyer için yaptığı tek önemli şey Hacıosman Koruluğu’nu ( Atatürk Kent Ormanı) halka açmasıydı, ancak burada yapılan 26 milyonluk bakım –onarım ihalesi de maliyetin yüksekliği nedeniyle tartışma konusu olmuştu.

Zaman su gibi gelip geçiyor, bu yüzden İBB ve Sarıyer Belediyesi elini çabuk tutmalı ilçemizin yıllardır çözülmeyen sorunlarını kısa sürede çözmeli. Yoksa CHP’de kimsenin seçimlerde sokağa çıkacak yüzü olmayacak.

***

Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat Müdürlüğü hakkında son günlerde çok sayıda şikayet alıyoruz. Esnaf bu iki birimden ve ekiplerinden çok dertli. Esnafa yapılan bu baskının arkasında akçeli işlerin yattığı konuşuluyor. Bizzat benim birinci ağızlardan duyduğum bazı örneklere bakılırsa; işin suyu çoktaaaan çıkmış… Umarım Sarıyer Belediyesi’nin başındakiler bu durumla ilgilenme zahmetinde bulunurlar.

***

Gazetemizin resmi internet sitesi SARİYERGAZETESİ.COM’da çok önemli yolsuzluk haberlerini ve araştırma dosyalarımızı yayınlıyoruz. Sitemizde günlük çok sayıda sıcak haber yayınlıyoruz. Her gün binlerce kişi internet sitemize girip gelişmeleri takip ediyor. “Sarıyer Belediyesi’nden SEBA’ya 160 milyonluk imar kıyağı” haberimiz gündemi belirledi. Bu olayın detaylarını yine sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir