Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Birlik ve beraberliğimizin önemini anlatmalıyız

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım; pandeminin kolay kolay geçmeyeceğini artık hepimiz anlamış olmalıyız. Çok denenmiş kuvvetli bir aşı bulunmadan kendimizi güvende hissedeceğimiz en önemli hareket (tmm) diye adlandırdığımız temizlik, maske ve mesafe kuralı olmalıdır. Bu kural günlük yaşamımızın bir parçası olmalı ve onunla yaşamaya devam etmeliyiz.

Pandemi bütün dünyada yaşamı etkilediği ve her şeyi, herkesi normalinden saptırdığı için pandemiden korunma kuralları ile yeni normalimizi yaratmaya çalışmalıyız. Devletin yükü ağır, bu yükü hafifletmek için belediyelerimizin de halkı mutlu etmek için çaba sarf etmeleri gerekiyor. Yaşam insanlık için ve tüm canlılar için beklenmedik olaylar çıkarabiliyor karşımıza, bunlar sadece pandemi ile ilgili değil elbette, bazen çok basit dikkatsizlikler bile insanlara çok büyük zararlar verebiliyor. Trafik kazaları veya çalışırken yaptığımız unutkanlıklar gibi…

Pandemi dolayısıyla bozulan yaşam kalitemizi yeni normale uyum sağlayabildiğimiz nispette düzeltebileceğiz. Ekmek parası kazanabilme çabamız devam ederken yarınımızın ekonomik açıdan da ne olacağı konusu bilinmezlik endişesi yaratıyor içimizde. Türkiye’nin günlük yaşamında Cumhurbaşkanlık sistemine alışamamış olmamız bizi bazı konularda karamsarlığa düşürdüğü gibi birçok konuda da hızlı çözüm sağlayarak rahatlatıyor. Doğu Akdeniz’de Ege de sorunlar devletlerarası boyutlarda, haklı olduğumuz Akdeniz’deki egemenlik haklarımızı korumak için bizi tehdit eden dost bildiklerimize haklı olduğumuz halde bize haksızlık ettiklerini anlatıyoruz. Ege’de ise Lozan’a uymayan ve Adalar’ı silahlandıran Yunanistan’ı anlaşmaya uyması konusunda uyarıyoruz.

Azerbaycan Ermenistan sorunu bizim için de büyük sorun. Azeri kardeşlerimizi asla yalnız bırakamayız. İnşallah kısa sürede Azerbaycan’ın istediği gibi sonuçlanır. Kıbrıs’ta yeni bir dönem başlıyor yeni Cumhurbaşkanı Türkiye’yi seven ve anavatan olarak gören bir kişilik başarılı olur inşallah. AB’nin bize yaptırım uygulamaya çalışması haksızlıkları göz ardı etmesi sıkıntı yaratıyor. Türkiye 83 milyon nüfusu ile yolları köprüleri, barajları ile ve teknoloji hamleleri ile AB’nin, ABD’nin, Rusya’nın ve Çin gibi dünya devlerinin vazgeçemeyecekleri bir ülke durumundadır.

PKK belasından kurtulmak için yüzlerce şehit verdik. Hem sivil hem asker hem güvenlik görevlisi korucu hepsine Allah rahmet eylesin, Allah ordumuzu güvenlik güçlerimizi muzaffer eylesin inşallah. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bozmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Azimli ve ısrarlı çalışmalar neticesinde daha önce bulduğumuz doğal gaz rezervinin daha da arttığını büyük bir sevinçle öğrendik inşallah bu kaynakların daha da artmasını diliyoruz.

Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimizi bütün düşmanlarımız bilmeliler. Pırıl pırıl genç bir nesil yetişiyor, bilgisayar teknolojilerini çok iyi öğrenerek yetişiyorlar. Bu gençler görevi devraldıklarında Türkiye’nin geleceği çok daha parlak olacaktır. Gençlerimize güvenmeliyiz, onlara iyiyi kötüyü en iyi şekilde anlatmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi zorluklara rağmen kurulduğunu ve neden Cumhuriyet’imizi korumamız gerektiğini anlatmalıyız. Birlik ve beraberliğimizin önemini üniter yapının korunması gerektiğini çok iyi anlatmalıyız. Cumhuriyet Bayramı’mızı coşkuyla kutlayacağız milletimize kutlu olsun dünyaya örnek olsun.

Mutlu, huzurlu ve ekonomisini düzeltmiş bir Türkiye’de yaşayabilmek dileğimle hepinize sevgiler, hoşça kalın…

BU KÖŞE YAZIMI SARIYER GAZETESİ İÇİN KALEME ALDIĞIMDA İZMİR DEPREMİ HENÜZ YAŞANMAMIŞTI. BU NEDENLE YAZIMA EKLEMEK İSTİYORUM, TÜRKİYE’Yİ ACIYA BOĞAN DEPREM FELAKETİNİ YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNARKEN, YAŞAMINI YİTİRENLERE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.

“Birlik ve beraberliğimizin önemini anlatmalıyız” için bir yanıt

Maşallah güzel bir yazı olmuş elinize sağlık Metin Hocam. Saygı ve sevgilerimle sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir