Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Basında 15 yıllık güven!

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – KÖŞE YAZISI

Şu an elinizde okuduğunuz bu gazete, 2005 yılı Mayıs ayında ilk sayısıyla sizlerle buluşmuştu. Yıl 2020… Dile kolay tam 15 yılı geride bıraktık. Sarıyer Gazetesi’ni kurmadan önce 6 yıl boyunca SABAH Gazetesi’nde adliye, polis, istihbarat, sağlık, yaşam, politika gibi alanlarda habercilik yaptım. SABAH’ın Sarıyer Temsilcisi olarak bu güzel ilçemize hakkında binlerce habere imza attım. Çok sayıda manşet haberler, sayısız mesleki ödül ve arşivlerde kalan yüzlerce özel araştırma dosya haberleri… Öncesinde de Milliyet, TRT ve Radyoculuk geçmişim. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümüne başladığım 1996 yılından beri basın sektörünün içindeyim. Yaklaşık 25 yıllık, çeyrek asırlık gazetecilik geçmişine sahibim. Gazeteciliğin her alanında kendimi geliştirmeye çalıştım. Halen Sarıyer Kent Konseyi Basın Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyorum.

Sarıyer Gazetesi olarak 15 yıldır sadece gazetecilik yapmaya ve gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Profesyonel bir ekiple sadece işimizi yapmanın mücadelesini veriyoruz. Yazdığımız kimi haberler, kimi çevreleri rahatsız etse de bizler doğruları yazmaya devam edeceğiz. Çünkü basın susarsa ülkede, hukuksuzluk ve yolsuzluk alıp başını gider. Basın hiç değilse bir fren görevi yaparak bunu engellemeye çalışır. Bunu yaparken de hakkınızda kimi zaman iftiralar, karalamalar ve akla hayale gelmeyecek dedikodular üretilir. Ne zaman bir yolsuzluğu ve hırsızlığı yazsanız, hemen hakkınızda iftiralar üretilir. 15 yıldır çok iftiraya, çok karalamaya maruz kaldık. Bazen kendine gazeteci süsü veren, diplomasız, hırsız, şantajcı, soytarı, cahil ve şizofren tiplerin iftiralarına maruz kaldık. Ancak gerçekleri gören okuyucularımız her zaman bizim yanımızda oldu. Esnafımız bize reklam vererek yanımızda oldu. Biz de her fırsatta okurumuzun ve esnafımızın yanında olduk, sorunlarını, sıkıntılarını hep sayfalarımıza taşıdık. Sarıyer’in sesi olduk. Bugün Sarıyer’de binlerce kişi güne gazetemizi, sariyergazetesi.com’u okuyarak başlıyor. Bunun adı güvendir, bunun adı gazeteciliktir. Türkiye’de gazeteciliğin çıtası günden güne düşerken, bizler yereli aşan kaliteli haberlerimizle basının çıtasını yükseltmeye çalıştık. Ve bunda da ciddi anlamda başarılı olduk. Bizi ulusal basındaki muhabirlerden, üst düzey yöneticilerine kadar çok sayıda meslektaşımız da düzenli olarak yakından takip ediyor. Gazetemize reklam veren müşterilerimiz reklamlarının karşılıklarını aldıkları için yıllardır bizi tercih ediyorlar. Bugün binlerce reklam veren müşterimiz aynı zamanda bizim gazeteciliğimize olan güvenin de göstergesidir. Biz Sarıyer’i çok seviyoruz, Sarıyer’in sorunlarını gündeme getirmeye, haksızlıklara karşı dimdik durmaya, o parti bu parti ayrımı yapmadan yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Haberlerimizle, şimdiye kadar yüzlerce sorunun çözülmesine katkı sunduk, bundan sonra da katkı sunmaya devam edeceğiz. Nice 15 yıllara… İyi ki SARIYER GAZETESİ var, iyi ki sizin gibi her zaman yanımızda olan dostlarımız, okurlarımız var!

2005 yılında Gazeteci Bekir Batu tarafından kurulan Sarıyer Gazetesi, habercilikteki kalitesi ve ilkeli duruşuyla tam 15 yılı geride bıraktı. Bugüne kadar yüzlerce haberi ulusal basında yayınlanan, yolsuzluk ve araştırma dosyalarıyla ülke gündemini belirleyen gazetemiz, İstanbul’un en etkili yerel gazetesi olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir