Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Aklımızla virüsün bulaşmasını önlemeliyiz!

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Dolu dolu konuşulacak siyaset var ama önce sağlık diyorum.

Sevgili dostlar hayatımızın akışını değiştiren pandemi (bulaş, salgın hastalık) dönemi hala geçmiş değil, bu gözle görülemeyen düşmandan (virüs) korunmanın temel unsurları olan kısaca TMM dediğimiz “Temizlik – Maske – Mesafe” kuralına uyarak virüsün bize bulaşmasını önleyebiliyoruz. Bunu mutlaka uygulamalıyız.

Çocukluğumuzda mikropları öğrenirken çocuk aklımızla “o bizim kadar olana kadar” derdik ama işin öyle olmadığını çok iyi öğrendik. Bugün sanki inatlaşır gibi çocukluktaki espriyi gerçekmiş gibi kabullenen büyük büyük insanlar görüyoruz duyuyoruz.

“Virüs bana bir şey yapmaz” diyenler bile var. Gel gör ki virüs ne makam ne mevki tanımıyor ve bulaştığını ölüme götürmeye çalışıyor. Aklımızla virüsün bize bulaşmasını önlemeliyiz

Bugüne kadar hükümetin, Sağlık Bakanlığı’nın yerinde almış olduğu tedbirlerle ve sağlık görevlilerinin olağan üstü fedakarca çalışmaları sonucunda zararı en az hasarla atlatacağız. Bu özverili çalışmalara biz de önerilen korunma şekillerine uyarak katkıda bulunmalıyız.

Ekonominin bir an önce iyileşebilmesi için ticaret hayatının ve turizmin faaliyete geçmesi gerekiyor. İş dünyasının dayanma gücünün bir sınırı vardır. O sınırın hiç gelmemesi lazım çünkü ailelerin geçimi çocuklarımızın okullarının devam edebilmesi hep çalışma hayatının devamlılığıyla sağlanacaktır.

Milletçe mutlu olabilmemiz için devletimizin güçlü devlet olarak devam edebilmesi için ekonominin çarklarının dönmesi gerekiyor. Bizim çok basit ve düşük maliyeti olan TMM formülüne yani temizlik, maske ve mesafe formülüne uyarak yeni normal dediğimiz hayatı devam ettirerek hem virüsü yenebileceğimizi hem de Türkiye’mizin dimdik ayakta kalmasına vatandaş olarak en büyük katkıyı yapmış olacağımızı artık anlamış olmamız gerekiyor.

Mübarek Kurban Bayramı’nı bütün Müslüman alemiyle beraber kutlayacağız inşallah. Her zaman dilediğimiz gibi acıların geride kalmasını artık mutlulukların hep bizle beraber olmasını diliyoruz.

Siyaset hayatı büyük bir hızla devam ediyor gibi, siyasetteki rekabet sebebiyle zaman zaman istenmeyen söylemler duyabiliyoruz ama sağduyumuzu kaybetmiyoruz.

Görünmez düşmanla mücadele ederken tek vücut olmamız gerekiyordu bunda başarılı olduk.

İç meselelerimizi tartışarak çözebiliriz, bunu başarmalıyız. Dış düşmanlarımız bize zaten çok büyük engeller çıkartıyor. Hakkımızı koruyup kimseye yedirmemeliyiz.

Bizim kendimizden başka dostumuz yok gibi… Onun için içimizdeki sorunlarımızı bize emanet edilmiş bu güzel ülkeyi Atatürk ilkelerine uyarak yürütmeyi başarmaya mecburuz. Birçok alanda olduğu gibi savunma alanında da çok büyük yol kat etmiş durumdayız. Birbirimizi dinleyerek müştereklerimizi birleştirerek ülkemizi çok daha iyi durumlara ulaştırabiliriz.

Hepinize güzellikler içerisinde geçireceğimiz bir Kurban Bayramı diliyorum.

İnşallah bayram ertesi pandeminin sonu gelecektir.

Hoşça kalın, sevgiyle kalın; huzurla ve mutlulukla kalın sevgili dostlarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir