Kategoriler
Gündem Manşet

Yeniköy’de bugüne kadar hiç bir korona ölümü – vakası yok!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

Yaklaşık 25 bin nüfusuyla Sarıyer’in en gözde semtlerinden biri olan Yeniköy’de, korona testi pozitif çıkan bir vakaya bugüne kadar hiç rastlanmadı. Haliyle mahallede korona ölümü de yok. Sarıyer’in korona karnesi en temiz olan semtlerinden olan Yeniköy’de, bu olumlu tablonun arkasında vatandaşların karantina kurallarına çok fazla duyarlılık göstermesi ve tedbirlerini elden bırakmaması geliyor.

CEVAHİROĞLU; “BİZE İNTİKAL EDEN TEK BİR VAKA BİLE YOK”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya açıklamalarda bulunan Yeniköy Muhtarı Engin Cevahiroğlu, mahallesindeki vatandaşların korona ile mücadeledeki duyarlılığının kendilerini gururlandırdığını ve umutlandırdığını söyledi. Muhtar Cevahiroğlu; “Mahalle halkımız bu konuda çok şükür fazla duyarlı. Bazı mahallelerdeki vaka sayılarını ve ölüm oranlarını öğrenince üzülüyoruz ancak bu hastalığa karşı tedbir alınmadığı zaman böyle üzücü hadiseler yaşanabilir. Yeniköy’de karantinada olan, testi pozitif çıkan hiç kimse yok. Bu yüzden çok umutluyuz, sevinçliyiz. Ancak vatandaşlarımız asla rehavete kapılmasın, tedbiri elden bırakmasın. Aksi halde bizim mahallemizde de üzücü olaylar yaşanabilir. Ayazağa ve Reşitpaşa’da ortalamın üstüne çıkan ölüm olayları maalesef hepimizi üzüyor. Hiç kimse zorunlu olmadıkça dışarı çıkmasın” diye konuştu.

SARIYER’DE 1 HAFTA ÖNCEKİ VAKA SAYISI 450!

Geçtiğimiz hafta ulusal basında İstanbul’un ilçelerindeki korona vakalarının sayıları gündeme taşınmış ve Sarıyer bu listede 450 vaka sayısı ile 23. sırada yer almıştı. Sağlık Bakanlığı’ndan ulusal basına düşen bu haberler sonrası CHP Milletvekili Gökan Zeybek, gazetemiz aracılığıyla vatandaşları dikkatli olmaya davet etmişti.

SARIYER’DE “POLİSSİZ” EV KARANTİNALARINA DEVAM!

Öte yandan Sarıyer’de bugüne kadar korona ölümleri konusunda hiçbir resmi açıklama yapılmazken, ilçe kamuoyu kendinden gizlenen gerçekleri ilk kez SARIYER GAZETESİ‘nin araştırma haberleriyle öğrenmişti.

Ayazağa’da 9 kişinin öldüğünü, Reşitpaşa’da da bir hafta içinde 7 vatandaşımızın Covid-19 hastalığından yaşamını yitirdiğini duyurmuştuk. Bu mahallelerde halen çok sayıda ev “POLİSSİZ” zorunlu karantinada tutuluyor. Testleri pozitif çıkan vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı ekipleri denetiminde 14 gün boyunca evlerinde zorunlu karantinada tutuluyor. Sarıyer’de çok sayıda kişi zorunlu ev karantinasında tutulurken, bunlar arasında muhtarlar da bulunuyor. Halen Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı da zorunlu ev karantinasında tutulanlardan. Derbent Muhtarı Aydemir Görmez ise geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalığını tamamen yenerek 14 günlük zorunlu ev karantinasından çıkmış ve görevinin başına dönmüştü.

REŞİTPAŞA’DA “POLİSSİZ” EV KARANTİNALARINA DEVAM!

Reşitpaşa’da yaklaşık 20 evde, “polissiz” zorunlu ev karantinası devam ediyor. Bu evlerde yaşayan hasta vatandaşların evden çıkmaları yasaklanırken, kendileri sürekli yetkililer tarafından telefonla aranıp kesinlikle evde kalmaları yönünde uyarılıyor. Bu süreçte karantinayı delip dışarı çıkanlara ise para cezaları kesilebiliyor, daha ileri ki aşamalarda ise hapse varan işlemler yapılabiliyor. Zorunlu ev karantinaları çoğu kez polis gözetiminde yapılmazken, çok sayıda insanın yaşadığı BİNA ya da KONUT gibi çok riskli görünen durumlarda ise güvenlik güçleri vasıtasıyla bu tedbirler uygulanıyor. Reşitpaşa’da bir süre önce Cengiz Topel Caddesi, Salihbey Sokak ve Doğan Evler’de 4 binada başlatılan polis gözetimli karantinanın, konunun basına yansımasından dolayı sonlandırıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir