Kategoriler
Gündem Manşet Altı

Ünal’dan Berliner Tercüme’ye ziyaret

Berliner Tercüme Bürosu’na, AK Parti Kurucu Üyesi ve eski Ak Parti Karabük Miletvekili ve Cumburbaşkanı eski baş danışmanlarından Dr. Mustafa Ünal, Berliner Tercüme ve Almanya Yolu Derneği’nin İstanbul’da yeni açılan bürosuna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Almanya’da eğitim alan ve çok iyi Almanca dilini konuşan Dr. Mustafa Ünal, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilere dikkat çekerek, yeni göç yasası ile çok sayıda Türk vatandaşın Almanya’da yeniden iş sahibi olacağını ve bununda profesyonel bir şekilde olmaıs gerektiğini belirtti. Ünal, görev yaptığı yıllarda, Almanya’da sık sık bulunduğunu ve Almanya’daki Türklerin her alanda başarılı olduklarını ifade ederek, Almanya’daki Türklere selamlarını iletti.

Berliner Tercüme Bürosu ortaklarından Rasim Saka’da, Ünal’a teşekkür ederek, devlet büyüklerinin kendilerini ziyaret etmelerinin önemli ve bir o kadar da kendilerine güç kattığını söyledi. Saka, Berliner Tercüme Bürosu’nun İstanbul’daki yeni bürosunun geniş bir alanda hizmet sunacağını da belirterek, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Berliner Tercüme Bürosu’nun ortaklarından Adil Gökdemir ise Almanya’nın yeni göç yasasındaki değişikler sonrasında, Türkiye’den Almanya’a çok sayıda başvuru olduğunu belirterek, Berliner Tercüme Bürosu olarak profesyonel bir şekilde bu hizmetlerin sağlanacağını söyledi Gökdemir, Berliner Tercüme Bürosu’nun Almanya’daki ortağı Rasim Saka’nın da, Almanya noktasında bu hizmetleri yürüteceğini söyledi.

Berliner Tercüme Bürosu’nun Hukuk Müşaviri Avukat Erkan Ceran da yeni ofisin hayırlı olmasını temenni ederek, şirketin verdiği hizmetlerin Alman ve Türk hukuk sistemine uygun olması hususunun hukuk müşavirliği tarafından titizlikle takip edildiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir