Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer’de korona vakalarında korkutan gelişme: Sarıyer kırmızıya dönüyor!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Sarıyer’de son bir haftada korona vakalarında yüzde 120 artış yaşandığını açıklaması ilçe gündemine bomba gibi düştü. Vaka sayındaki rekor artış yüzünden Sarıyer’in renginin giderek kırmızıya dönmesi herkesimde paniğe neden oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona vakalarında yükseliş devam ediyor. İlk kez İstanbul’da gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son 7 güne göre vaka artışı yüzde 85’ten fazladır. Bu artış korkutucudur. İstanbul’da durumu kontrol altına alamazsak salgın korkutucu bir boyuta ulaşacaktır” dedi. İstanbul’da bir haftada vakaların yüzde 62 arttığını ifade eden Bakan Koca, “Büyükçekmece yüzde 123, Sarıyer yüzde 120, Bakırköy yüzde 104, Beylikdüzü yüzde 104, Bayrampaşa yüzde 99, Şişli yüzde 98, Kağıthane yüzde 89, Tuzla, Sancaktepe, Beykoz şeklinde gidiyor” dedi.

İSTANBUL’DA VAKA SAYISI ARTIŞI YÜZDE 85

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı; “3 gün önce İstanbul’da vaka sayılarının ülke genelinin yüzde 40’ı olduğunu belirttim. Hekim ve hemşirelerden bilim kuruluna kadar teyakkuzdayız. Durum bize olduğu kadar size de büyük sorumluluk yüklüyor. Son 7 gün, geçen ayın aynı dönemine göre İstanbul’da ortalama vaka artışı yüzde 85’den fazladır. Oran korkutucudur. İstanbul’da durumu kontrol altına alamazsak salgın korkutucu bir boyuta ulaşacaktır. Artış İstanbul’a günlük gidiş gelişlerin fazla olduğu şehirlerde de yüksek. Balıkesir, Tekirdağ yüzde 96, Bilecik Düzce’de yüzde 99, Sakarya’da yüzde 76, Kırklareli’nde yüzde71, Kocaeli’de yüzde 63’tür. Tüm iller İstanbul’la temaslıdır. Gelişme salgınla mücadelede 83 milyonu ilgilendirmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir