Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer’de İSKİ çalışması var, çalışan yok!

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSKİ, yaklaşık 2 hafta önce Sarıyer Merkez Mahallesi Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde Atıksu Bakım Onarım Çalışması başlatmıştı. Çalışmaların sınırlı işçilerle ve sadece belli saatlerde yapılması nedeniyle günlerdir işler bitirilemedi. Gündüzleri hiçbir işçi görülmezken, iş makineleri de öylece cadde girişinde bekliyor. Bunu gören vatandaşlar “Çalışma var, çalışan yok!” şeklinde tepki gösteriyor.

Bozuk yolu kullanan sürücüler araçlarının zarar gördüğünü belirterek İBB’ye tepki gösterirken çamur ve tozlu yoldan yürüyerek geçmek zorunda kalan Sarıyerliler de en kısa zamanda bu çalışmanın bitirilmesini bekliyor.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan sürücüler oldukça tehlikeli gelen ve günün her saati trafik yoğunluğuna neden çalışmanın İBB’nin imajına zarar verdiğini ve bu görüntülerin ilçemize yakışmadığını ifade ettiler. Öte yandan iş yerlerinin önündeki kazı çalışması yüzünden mağdur olduklarını söyleyen iş yeri sahipleri “Zaten pandemi nedeniyle aylardır iş yapamıyoruz. İSKİ’nin bu çalışması da işin tuzu biberi oldu!” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir