Kategoriler
Gündem Manşet

Sancaktepe Belediyesi’nden flamaya 3 milyon 250 bin lira!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Yerel yönetimlerdeki israf harcamaları bitmek bilmiyor. İstanbul’un en borçlu belediyelerinden biri olarak bilinen AK Partili Sancaktepe Belediyesi, düzenlediği bir ihaleyle tam 3 milyon 250 bin liralık bayrak ve flama satın aldı. Sancaktepe Belediyesi Basın ve Yayın Müdürlüğü, 30 Kasım 2020’de 24 kalemden oluşan bayrak ve flama ihalesi düzenledi. Milli günler, kutlamalar, törenler ve etkinliklerde kullanılmak amacıyla satın alınması kararlaştırılan malzemeler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Atatürk posterlerinin yanı sıra 50 bin adet Türk Bayrağı da yer alıyor.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ’NÜN 250 DEV POSTERİ BASILACAK

İhaleyle 450 adet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posteri, 1100 adet Atatürk posteri ile 250 adet Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü‘nün posteri satın alındı. 4×6 metre ebatında olan ve üzerinde Belediye Başkanı Döğücü’nün fotoğraflarının yer alacağı dev posterler ilçe genelindeki binalara asılacak. Düzenlenen ihaleyi 3 milyon 250 bin lira bedelle ELVAN Reklam Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi kazandı. Şirket sözleşmenin imzalanmasından sonra 15 gün içinde söz konusu bayrak ve flamaları belediyeye teslim edecek. Öte yandan Sancaktepe Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetinde kullanılması için bir yıl süreyle kiraladığı 6 adet otobüs için ihaleyi alan Akkurtlar Turizm Nakliye ve Gıda Şirketi’ne tam 1 milyon 766 bin lira ödeyecek.

BORÇLARI YÜZÜNDEN BİNA VE ARAZİLERİNİ SATTI

Pandemi dönemi olmasına rağmen bayrak ve flamaya 3 milyon 250 bin lira ödeyen Sancaktepe Belediyesi’nin başı borçlarıyla dertte. Zira 526 milyonluk borcu nedeniyle sıkıntılar yaşayan belediye, eski başkan İsmail Erdem’den kalan borçlar yüzünden mali sıkıntıda. Belediye meclisinden geçirilen çok sayıda borçlanma yetkisi yüzünden alacaklılarıyla karşı karşıya gelen belediye, Samandıra Mahallesi 8743 ada 2 parsel üzerindeki 2.110 metrekare taşınmaz ile Yenidoğan Mahallesi 469 ada 5 parsel üzerindeki 49.454 metrekare araziyi borçlarına karşılık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devretmişti.

Belediye ayrıca, söz konusu borçlar yüzünden Sarıgazi‘de mülkiyeti kendisine ait olan ve halen Sancaktepe Kaymakamlığı olarak kullanılan eski belediye binasının ve 4 bin metrekarelik arazisinin satışını meclise getirdi. Belediye meclisinden oy çokluğu ile geçirilen kararla birlikte söz konusu bina ile arazisi bedeli karşılığında İçişleri Bakanlığı’na devredildi.

İŞTE 3 MİLYON 250 BİN LİRALIK BAYRAK İHALESİNİN SÖZLEŞMESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir