Kategoriler
Gündem Manşet

Rumeli Hisarı muhtarına saldırıya tepki!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Rumeli Hisarı Muhtarlığı binası önünde basın açıklaması yapan İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Aykut, “Çetin Karayılan yalnız değildir. İstanbul’da hiçbir muhtar yalnız değildir. Her daim yanındayız. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin adalet karşısında gerekli cezayı alacağına inanıyorum. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Böyle bir saldırının bir daha gerçekleşmemesini diliyorum. İstanbul’daki tüm muhtarlarımızın yanındayız. Muhtarlarımız yalnız değildir. Yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz” diye konuştu.

Rumeli Hisarı Muhtarı Çetin Karayılan da kendisine destek vermek için gelen Aykut’a ve herkese teşekkür ederek, “Maalesef ciddi bir saldırıya uğradım. Bunu yapanın yanına kar kalmayacak. Adalet gereğini yapacaktır” dedi.

İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Aykut, koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal mesafeyi aşmamak için basın açıklamasına İstanbul’un çeşitli ilçelerinden birer muhtarın katılım sağlamasını istedi. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden ve Sarıyer ilçesinden Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 80 muhtar katıldı. Öte yandan çok sayıda Rumeli Hisarı mahallesi sakini de muhtar Çetin Karayılan’ı yalnız bırakmadı.

Rumeli Hisarı Muhtarı Çetin Karayılan’ın makamında uğradığı fiziki saldırı sonrası muhtarlar ve siyasi partiler birlik ve beraberlik mesajlarıyla destek olmuştu. Karayılan, hastanedeki tedavisinin ardından evinde istirahate çekilmişti.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir