Kategoriler
Gündem Manşet

Minibüs esnafından depremzedelere tam destek

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer S.S. 19 Nolu İstanbul İli Sarıyer İlçesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için “Bir Battaniye De Bizden” kampanyası kapsamında bugünkü hasılatları Afad’a bağışladı. Sarıyer’de minibüs esnafının başlattığı kampanyaya Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ve Sarıyer’in mahalle muhtarları da destek verdi.

“Destekler bizi çok duygulandırıyor”

Sarıyer minibüslerinin son durağında basın açıklaması yapan Sarıyer S.S. 19 Nolu İstanbul İli Sarıyer İlçesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin yaralarını sarmak için yaklaşık 260 minibüsün hasılatlarını Afad’a bağışladıklarını belirtti. Sarıyer’de gerçekleştirdiği sosyal konulardaki örnek kampanya ve çalışmalarla dikkat çeken Akkaya; “Beşiktaş –Sarıyer hattındaki 260’ın üzerindeki minibüsçüler olarak özellikle hasılatın yüksek olduğu Cuma günü bir günlük hasılatını depremzede kardeşlerimize bağışlıyoruz. Toplanacak hasılat AFAD ekiplerine teslim edilecek. Devletimizin ve milletimizin her zaman yanındayız. Zor günde onları yalnız bırakmıyoruz. Bir battaniye de bizden” kampanyası ile diğer kurumlara yardım konusunda örnek olmaya çalışıyoruz. Özellikle Sarıyer halkının 7’den yetmişe harçlıklarını getirip depremzedelere gönderin demesi bizi daha da duygulandırıyor. Sarıyer minibüs esnafı olarak depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak istiyoruz. Bizim için bağışların miktarı değil gönülden gelmesi çok önemlidir. Sarıyerimizle hep beraber tüm minibüs esnafını temsilen biriz ve beraberiz demenin gururunu yaşıyoruz. Halkımızın kampanyaya gösterdiği katkı bizi duygulandırıyor. Çocuklar ceplerindeki harçlıklarını verdi” dedi.

“Yardımlaşma duygusu içinde olan tüm halkımıza minnettarlığımızı sunuyorum”

Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer; Hakan Akkaya’nın öncülüğünde Sarıyer’de gerçekleştirilen bu önemli kampanyanın ve günlük kazançlarını bağışlayan tüm minibüs esnafına teşekkür etti. Özer; “Sarıyer’den depremzedelere gidecek olan bu yardım, birlik ve beraberliğimiz hep var olsun. Elazığ ve Malatyada yaşanan depremle tüm halkımız büyük bir acı yaşamış 41 vatandaşımız ölmüş, yüzlerce kişi yaralanmış, 45 vatandaşımız devletin hızlı hareket etmesi sayesinde kurtulmuş ve birçok ev hasar görmüştür. Sarıyer esnafımız Barış Pınarı harekatında da aynı hassasiyeti göstermiş ve 35-40 bin TL’ye yakın bağışta bulunmuştur. Miktarı ne olursa olsun insanların rızıklarını bağışlaması çok önemlidir. Yardımlaşma duygusu içinde olan tüm halkımıza minnettarlığımızı sunuyorum” diye konuştu. Özer; Sarıyer minibüs durağına gelerek bağışta bulunan vatandaşlarla da bir süre sohbet etti. Sarıyer mahalle muhtarları da “Bir Battaniye De Bizden” kampanyasına destek için bir araya geldi.

“Bir günlük hasılatın bağışlanması nasıl bir millet olduğumuzu göstermektedir”

Sarıyer Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ise, “Hükümetimizin depremzedelerin yanında olması ve deprem sonrası vatandaşlarımızın yarasını sarması çok önemli. Elazığ’da da hükümetimiz depremzedelerin sıkıntılarına çözüm bulmaya gayret etmiştir. Devletin bu çalışmalarının yanında halkımızın da buna katkıda bulunmak için gayret sarf etmesi bizleri çok mutlu etmektedir. Minibüs esnafımızın bir günlük hasılatını bağışlaması da nasıl bir millet olduğumuzu göstermektedir” dedi.

Duygulandıran bağış

Sarıyer minibüs son durağına gelerek bağışta bulunan kadınlar ve çocuklar ise herkesi duygulandırdı. 70 yaşındaki Fatma Turşin; “Sarıyer’de minibüslerin bugünkü gelirlerini depremzede vatandaşlara yolladıklarını duyunca koştum geldim. Yaşayan bilir, çok zor. Ben de bağışta bulundum” dedi. Küçük çocuklar da ceplerindeki harçlıklarını vererek Afad’a bağışlanacak olan kampanyaya destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir