Kategoriler
Gündem Manşet

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yeni binası açıldı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı Yeni Hizmet Binası hizmete açıldı. Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı’nın Maslak’ta açılacak yeni binasının açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bilginin ve bilgiyi kullanmanın en etkili silaha dönüştüğü dönemde istihbaratın önemi çok daha artmıştır. Türkiye istihbaratta son dönemlerdeki imtihamlarından alnının akıyla çıkmıştır. Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı’nın Maslak’ta açılacak yeni binasının açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Hedefimiz İstanbul’u finansın, kültürün, sağlığın merkezi haline getirmektir. Teşkilatımız kriptoloji, siber, uydu, sinyal istihbaratı alanlarında dünya ölçeğinde çalışmalara imza atıyor.”

Edinilen bilgiye göre, MİT’in en önemli ünitelerinden biri olduğu belirtilen İstanbul Bölge Başkanlığı binasının, giderek büyüyen personel kapasitesi ve artan faaliyet alanlarını karşılayacak düzeyde. Öte yandan, MİT İstanbul Bölge Başkanlığı Hizmet Binası’nın maksimum güvenliği sağlayacak şekilde tasarlandığı ve her türlü kara ve hava saldırılarına karşı koyabilecek bir tahkimata sahip olduğu da bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir